Złotoryja
Co warto zobaczyć w Złotoryi? Gdzie warto pojechać?

Centrum Informacji Turystycznej
w Złotoryi

Najbliższe projekcje Kina Aurum


Aktualności / Święto Pieczonego Ziemniaka

Święto Pieczonego Ziemniaka - 26/09/2009

W piątek 25 września nad zalewem złotoryjskim spotkały się dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3 oraz Ośrodka Szkolno – Wychowawczego na imprezie sportowo – rekreacyjnej ph. Święto Pieczonego Ziemniaka. Spotkanie rozpoczęło się krótkim programem artystycznym przygotowanym przez dzieci, które śpiewały piosenki i mówiły wierszyki o tematyce jesiennej i nie tylko. Następnie maluchy uczestniczyły w grach i zabawach sprawnościowych. Uczniowie zostali podzieleni na drużyny (klasy), które brały udział w konkurencjach sportowych takich jak: sadzenie ziemniaków, bieg z ziemniakiem na łyżce, szukanie ziemniaków zakopanych w piasku, biegi z piłką, kopanie i turlanie piłki, skoki przez skakankę. W tym samym czasie odbywał się konkurs na najładniejszą postać z ziemniaka. Dzieci z przygotowanych wcześniej rekwizytów (pinezki, włóczka, wykałaczki, bibuła, tkaniny itp.) wykonywały najróżniejsze "stworki", co sprawiało im wiele radości.

Maluchy uczestniczyły także w konkursie plastycznym ph. "Jesienne wykopki". Każda drużyna zdobywała punkty za poszczególne konkurencje i na zakończenie imprezy wyłonieni zostali zwycięzcy. Zwyciężyła klasa II b SP nr 3 (pod jesienną nazwą "Jarzębina") zdobywając 25 punktów.

Dla wszystkich uczestników zabawy przygotowany został poczęstunek. Dzieci wraz z opiekunami skosztowały ziemniaków upieczonych w ognisku, zupę kartoflankę, frytki oraz chipsy, czyli potrawy, które można przygotować z ziemniaków. Na zakończenie imprezy uczestnicy spotkania częstowali się słodkimi cukierkami.

Zapraszamy do obejrzenia galerii: Święto pieczonego ziemniaka