Złotoryja
Co warto zobaczyć w Złotoryi? Gdzie warto pojechać?

Centrum Informacji Turystycznej
w Złotoryi

Najbliższe projekcje Kina Aurum


Aktualności / Fundacja Animus zbiera złotówki na rekord Guinnessa

Fundacja Animus zbiera złotówki na rekord Guinnessa - 26/05/2015

Fundacja Animus zbiera z?otówki na rekord GuinnessaGrupa wolontariuszy z fundacji Animus, w ramach akcji Kilometry Dobra, chce ułożyć jak najdłuższy ciąg monet jednozłotowych. To próba pobicia rekordu Guinnessa, która swój finał będzie miała w niedzielę 31 maja na złotoryjskim Rynku, podczas Dni Złotoryi. Animusowi pomagają szkoły, a także płukacze złota. Złotówki mają być później przeznaczone na cel charytatywny. Animus ma już na koncie 13 985 zł 81 gr. To ponad 300 metrów monet. W akcję włączyły się m.in. szkoły: Gimnazjum i Szkoła Podstawowa w Wilkowie-Osiedlu oraz Szkoła Podstawowa nr 1 w Złotoryi, które uzbierały już ponad 2 tys. zł. Uczniowie placówek pomagali Animusowi w układaniu monet na taśmie klejącej. – Mamy in-formację o tym, iż inne szkoły też chcą się przyłączyć do akcji, co nas ogromnie cieszy – mówi Łucja Marchaj z fundacji Animus. – Naszym marzeniem jest uzbieranie co najmniej 20 tys. zł. Pojawił się pomysł, aby w kilometry dobra zamienić kilogramy złota. Podczas tegorocznych II Mistrzostw Polski w Płukania Złota Osób z Niepełnosprawnością, które odbędą się nad zalewem złotoryjskim 29 maja od godz. 11 do 15, płukać złoto będą mogli darczyńcy, a kwota wpisowego w wysokości 100 zł od osoby zostanie przeznaczona właśnie na „kilometry dobra”. Polskie Bractwo Kopaczy Złota już wyraziło na to zgodę i chętnie włączyło się w naszą akcję.

Zbiórka pieniędzy odbędzie się również w dniach 29-31 maja – ponad 200 wolontariuszy będzie kwestować w całej Złotoryi podczas święta miasta. Natomiast w niedzielę 31 maja na złotoryjskim Rynku wszystkie uzbierane w ramach akcji pieniądze, po rozmienieniu ich na złotówki, zostaną ułożone w jeden ciąg i zmierzone w metrach. Na akcję Kilometry Dobra każdy może wpłacić dowolną kwotę, choćby 5 czy 10 zł. Wpłat można dokonywać do 31 maja br. za pomocą strony internetowej: http://www.kilometrydobra.pl/animus/ lub bezpośrednio na konto fundacji Animus w PKO BP I O/Złotoryja, nr rachunku: 87 1020 3017 0000 2102 0211 9964 z dopiskiem „Kilometry dobra”.

Kilometry Dobra to ogólnopolska kampania zrzeszająca 30 organizacji pozarządowych, którym przyświeca jeden cel – zbiórka pieniędzy na pomoc potrzebującym. Jej finał odbędzie się 31 maja, wszystkie organizacje partnerskie ułożą wtedy nieprzerwany ciąg monet o nominale 1 zł – w celu pobicia aktualnego rekordu Guinnessa i ustanowienia rekordu Polski. Każda z nich w dniu finału ułoży swój ciąg złotówek, te zostaną zsumowane i wtedy będzie można stwierdzić, czy rekord Guinnessa, ustanowiony przez austriacką organizację i aktualnie wynoszący 75,24 km, został pobity. Fundacja Animus jest najmniejszą organizacją biorącą udział w akcji, wspiera ją ambasador kampanii Robert Kuriata – mistrz sportu miasta Złotoryi 2014.

Celem Animusa w ramach guinnessowej akcji jest zakup „Mareczkowozu” – samochodu z podnośnikiem o wartości 24.700,00 zł dla chłopca z dziecięcym porażeniem mózgowym z Rokitnicy oraz zbiórka na fundusz „Na Ratunek Rodzinie”, który skierowany jest do rodzin znajdujących się w potrzebie.

Zapraszamy do obejrzenia galerii: Fundacja Animus zbiera złotówki na rekord Guinnessa