Złotoryja
Co warto zobaczyć w Złotoryi? Gdzie warto pojechać?

Centrum Informacji Turystycznej
w Złotoryi

Najbliższe projekcje Kina Aurum


Aktualności / Ferie zimowe 2010

Ferie zimowe 2010 - 16/02/2010

Ferie Zimowe 2010 w Złotoryjskim Ośrodku Kultury i Rekreacji trwały od 1-13 lutego. Obfitowały w wiele imprez sportowo – rekreacyjno - kulturalnych dla dzieci i młodzieży.

Podczas feryjnych zajęć technicznych dzieci wykonywały prace z plasteliny wyobraźnia uczestników była ogromna, wśród figurek znalazły się myszki, tukany oraz kolorowe kwiatki.

Ferie 2010

Zajęcia techniczne "Igłą malowane"
Dzięki tym zajęciom dzieci poznały bogatą historię haftu. Dowiedziały się, że zarówno gadżety, jak i ubrania ręcznie wykonywane metodami hafciarskimi są teraz na topie. Każde z nich zapragnęło wykonać coś dla siebie, zatem o dziwo chłopcy zajęli się haftem krzyżykowym wyszywając słoniki czy też literki, natomiast dziewczyny postanowiły utworzyć małe maskotki do kluczy zwane "Cudakami".

Ferie 2010

Zajęcia tenisa stołowego prowadzone były w wali baletowej w feryjne: wtorki, czwartki i piątki.

Ferie 2010

Podczas zajęć plastycznych dzieci wykonywały masek karnawałowych. Wykonywanie prac rozpoczęło się od dokładnego oklejenia balonów skrawkami gazet. Efekt był oszałamiający, ponieważ dzieci dziwiły się że z kilku baloników, starej gazety i niekiedy zbędnych rzeczy można było wykonać tak kolorowe i ozdobne prace. Wśród masek wykonanych przez dzieci znalazł się szaman, człowiek pająk oraz klaun.

Ferie 2010

Cykl zajęć "Znam swoje miasto" poświęcony historii, tradycji i atrakcjom Złotoryi. Podczas pierwszego spotkania uczestnicy swoją przygodę z poznawaniem własnego miasta rozpoczęli od Baszty Kowalskiej. Dowiedziały się jak powstała, skąd akurat taka nazwa oraz jaki jest jej kruszec budulcowy. Następnie uczestnicy wycieczki udali się do Centrum Informacji Turystycznej, gdzie mogli przekonać się, iż zdobędą tam najszybszą informację zarówno o Złotoryi jak i o swoim regionie. Kolejną atrakcją było Muzeum Złota. Dzięki wiedzy przewodniczek dzieci mogły na własne oczy zobaczyć kamienie szlachetne jakie znajdują się w okolicach Złotoryi. Gdy wiadomości o kruszcach było już dosyć, wycieczka przeniosła się do największego zabytku Złotoryi, mianowicie Kościoła NMP. Po obfitujących w legendy opowieściach i ciekawych zagadnieniach informacjach zwiedzający wypełniali ankiety o Złotoryi. Zaskakujące jest to, że prawie wszystkie najważniejsze informacje zostały przez najmłodszych doskonale zapamiętane.

Ferie 2010

Kolejne spotkanie rozpoczęło się od wysłuchania legend poświęconym Złotoryi. Najciekawszym był fakt, że dzieci dowiedziały się co kryją malowidła na ścianach w holu ZOKiR-u. W pamięci dzieci najbardziej utkwiła opowieść o Husytach.

Następną atrakcją były dwa filmy wyświetlane w sali klubowej. Dzięki nim maluchy dowiedziały się kiedy Złotoryja otrzymała prawa miejskie i jakie osoby się do tego przyczyniły. Z dużym zaciekawieniem oglądały fragment filmu poświęcony Wilczej Górze. Najmłodsi nie mogli wręcz uwierzyć, że Wilcza Góra była niegdyś wybuchającym wulkanem i to między innymi dzięki bazaltowi z Wilczej Góry zostały stworzone takie budowle jak Pałac Kultury czy też metro. Malcom również zostało uświadomione to, iż na terenie naszego miasta znajduje się rezerwat przyrody noszący nazwę Wilkołak.

Po obejrzeniu ciekawych prezentacji dzieci chętnie wzięły udział w konkursie na najładniej narysowaną legendę o Złotoryi oraz układanie zabytków z puzzli. Talent i wyobraźnia dzieci była zaskakująca..

Ferie 2010

"Zimowy turniej przedszkolaka". Kolejną atrakcją Złotoryjskiego Ośrodka Kultury i Rekreacji tym razem dla najmłodszych mieszkańców Złotoryi były zabawy dla przedszkolaków. Wśród konkursów znalazła się budowa najwyższej wieży, najdłuższe skoki i odbijanie balonika. Jednak zarówno opiekunom jak ich podopiecznym najbardziej podobał się portret mikołaja rysowany na czas, oraz kolorowy pokaz mody gdzie najmłodsi mogli pochwalić się swoimi wdziękami.

Ferie 2010

Mistrzostwa w Skrable, oraz gry planszowe. Zajęcia odbyły się dwa razy, dzieci bardzo chętnie brały w nich udział mogły nie tylko ćwiczyć swoją sportową kondycję odbijając paletkami, ale i pracować nad sprawnością umysłu grając w skojarzenia czy Skrable.

Ferie 2010

Poza zajęciami stałymi dzieci i młodzież uczestniczyli w dwóch wycieczkach na lodowisko w Legnicy oraz do Aquaparku w Polkowicach.

Ferie 2010

Uwieńczeniem ferii był Turniej tenisa stołowego, rozgrywany w trzech kategoriach: szkoły podstawowe, ponadpodstawowe i dziewczęta.

Wyniki Turnieju:

Szkoły podstawowe:
1. Konrad Markiewicz – SP1 w Złotoryi
2. Karol Kozak- SP3 w Złotoryi
3. Wojciech Pisarski – SP3 Pielgrzymce
4. Krzysztof Marek – SP3 w Złotoryi

Szkoły ponadpodstawowe:
1. Maciej Jarosz – Gim. 1 w Złotoryi
2. Tomasz Kaliciak – Gim. w Zagrodnie
3. Szymon Kaliciak – Gim. w Zagrodnie
4. Dominik Baranowski – Gim. w Zagrodnie

Dziewczęta:
1. Anna Rudnicka – Gim. 1 w Złotoryi
2. Anna Gabiga – Gim. 1 w Złotoryi