Złotoryja
Co warto zobaczyć w Złotoryi? Gdzie warto pojechać?

Centrum Informacji Turystycznej
w Złotoryi

Najbliższe projekcje Kina Aurum


Aktualności / INAL 20015

INAL 20015 - 21/07/2015

Interaktywna Nieobozowa Akcja Letnia 2015 rozpoczęła się w 29 czerwca i trwała do 10 lipca. Zajęcia prowadzone były od godz. 8.30 do 14.00 w salach Świetlicy Terapeutycznej przy ZOKiR. W pierwszym tygodniu w akcji uczestniczyły trzy studentki z Hongkongu, Meksyku i Iranu, w ramach wymiany międzynarodowej przy współpracy ze stowarzyszeniem AIESEC.
Zajęcia rozpoczęły się spotkaniem i poznaniem grupy, grami i zabawami uczestników oraz programem profilaktyczno – terapeutycznym związanym z narkotykami i spożywaniem alkoholu oraz innych używek.

Podczas kolejnego dnia w sali widowiskowej ZOKiR dzieci oglądały teatrzyk w wykonaniu grupy teatralne z Legnicy oraz film animowany na dużym ekranie.
Trzeciego dnia animacje dla dzieci przygotowały studentki Kara, Katia i Raha. Dziewczęta prezentowały swoje kraje i panujące w nich zwyczaje oraz bawiły się z dziećmi w gry i zabawy pokazując życie i obyczaje swoich regionów.
Kolejnego dnia odbyła się wycieczka i mni rajd turystyczny do skansenu Górniczego w Leszczynie. W Leszczynie dzieci zwiedziły część Parku Krajoznawczego oraz atrakcje turystyczne Skansenu.
Na zakończenie pierwszego tygodnia dzieci uczestniczyły ponownie w programie profilaktyczno – terapeutycznym.
Podczas drugiego tygodnia na dzieci czekały kolejne atrakcje przygotowane przez organizatorów. Drugi tydzień akcji rozpoczął się wycieczką przyrodniczo – rekreacyjną do ośrodka Grapa w Nowych Łąkach, gdzie dzieci korzystały z wszystkich atrakcji ośrodka oraz poznawały zwierzęta mieszkające na terenie ośrodka.

Kolejnego dnia odbyła się wycieczka piesza do Strażnicy Złotoryjskiej Straży Pożarnej gdzie dzieci poznały dokładnie pracę strażaków. Strażacy specjalnie dla grupy, uruchomili alarm i przedstawili działanie podczas akcji łącznie z ubiorem, uruchomieniem samochodu i pokazem urządzeń działających podczas zdarzenia, a także udzielaniem pierwszej pomocy. Następnie każdy mógł zwiedzić samochód oraz uruchomić pompę z wodą.
Kolejny dzień dzieci spędziły nad zalewem złotoryjskim, gdzie korzystały z kąpieli wodnych i słonecznych.
Przedostatni dzień akcji to wycieczka do Kopalni Złota, zabawy na placu zabaw przy kopalni oraz wejście do kopalni wraz z przewodnikiem.
Akcja INAL zakończyła się wycieczką do Bolesławieckiego Parku Wodnego „Orka” w Bolesławcu, gdzie dzieci przez dwie godziny mogły korzystać z wszystkich atrakcji basenowych. Na zakończenie i podsumowanie zajęć wszyscy udali się na poczęstunek do Pizzerii. Ogółem w zajęciach uczestniczyło 20 dzieci skierowanych przez pedagogów szkół oraz kierownika Świetlicy Terapeutycznej.
Uczestnicy akcji codziennie otrzymywali napoje, drugie śniadania oraz obiad. Akcję realizowało dwóch instruktorów pedagogów oraz wolontariusz.

Zapraszamy do obejrzenia galerii: Interaktywna Nieobozowa Akcja Letnia 2015