Złotoryja
Co warto zobaczyć w Złotoryi? Gdzie warto pojechać?

Centrum Informacji Turystycznej
w Złotoryi

Najbliższe projekcje Kina Aurum


Aktualności / Cyfrowe kino w Złotoryi

Cyfrowe kino w Złotoryi - 14/08/2015

Cyfrowe kino w Z?otoryiCzwartkowe popołudnie, 13 sierpnia 2015 r., zapisze się w pamięci złotoryjan.
Z przyjemnością informujemy, że po wielu latach oczekiwania, debiut kina cyfrowego jest już z nami! Jesteśmy świadkami wielkiej rewolucji technicznej. Kino cyfrowe jest odważnym i właściwym krokiem. Nowa jakość wyświetlania filmów nie będzie się różnić od tej proponowanej przez kina w dużych miastach. Nie zamierzamy jednak konkurować z multipleksami. Misja instytucji kultury jest nieco inna niż komercyjnego kina. O wyborze repertuaru decydować będą preferencje kulturalne widzów. Dla wielu osób istotnym czynnikiem jest również cena biletu. W kinie „Aurum” promocyjna cena biletu na seanse filmowe wynosi 12 zł., a na seanse 3D - plus 4 zł okulary projekcyjne, które zabiera się za sobą. Brzmi zachęcająco... Szczegóły dotyczące repertuaru można znaleźć w „Gazecie Złotoryjskiej”, na stronie internetowej ośrodka kultury oraz na oficjalnym profilu facebookowym.


PISF

Na ten premierowy dzień, jako pierwszy wyświetlony został film „Mały Książę” oraz „Magic Mike XXL”. Dla najmłodszych kinomanów była cola i popcorn. Na premierze nie zabrakło też postaci Małego Księcia i Róży oraz Myszki Miki z Fabryki Urodzin. Każdy mógł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z bohaterami filmu.

Planujemy uruchomienie „kawiarenki” gastronomicznej ale w późniejszym terminie. Na razie skupiamy się na tym, aby dobrze zorganizować działanie kina. Wszystko dzieje się w bardzo szybkim tempie, co wymaga dużo pracy organizacyjnej. Zależy nam na tym, aby wszystko funkcjonowało bez zarzutu. Planujemy między innymi przygotować specjalną ofertę dla dzieci ze szkół.

Zapraszamy do obejrzenia galerii: Cyfrowe kino w Złotoryi