Złotoryja
Co warto zobaczyć w Złotoryi? Gdzie warto pojechać?

Centrum Informacji Turystycznej
w Złotoryi

Najbliższe projekcje Kina Aurum


Aktualności / IV Regionalny Przegląd Zespołów Artystycznych Szkół i Placówek im. Janusza Korczaka z regionu Dolnośląskiego

IV Regionalny Przegląd Zespołów Artystycznych Szkół i Placówek im. Janusza Korczaka z regionu Dolnośląskiego - 27/04/2010

IV Regionalny Przegl?d Zespo?ów Artystycznych Szkó? i Placówek im. Janusza Korczaka z regionu Dolno?l?skiegoDziś w Sali widowiskowej Złotoryjskiego Ośrodka Kultury i Rekreacji odbył się już IV Regionalny Przegląd Zespołów Artystycznych Szkół i Placówek im. Janusza Korczaka z regionu Dolnego Śląska. Tegoroczny konkurs nosił hasło "Odkrywaj ze mną mój świat".

Głównymi celami organizatorów przeglądu była integracja szkół i placówek korczakowskich z regionu dolnośląskiego, a wiec wykorzystanie twórczości i dorobku pedagogicznego Patrona Janusza Korczaka w dziełach edukacyjno-wychowawczych poprzez budzenie uczuć patriotycznych, wywołanie pozytywnych emocji oraz kształtowanie podstawowych wartości moralnych i etycznych w różnych formach artystyczny.

Przegląd rozpoczął się od wprowadzenia pocztu sztandarowego, przy którym został odśpiewany Hymn. Tuż po nim wysłuchano przemówienie wicedyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Złotoryi pani Anny Buchy. Uroczyste otwarcie IV Przeglądu Zespołów Artystycznych Szkół i Placówek im. Tadeusza Korczaka poprowadził kierownik do spraw Oświaty Starostwa Powiatowego w Złotoryi pan Paweł Choczaj, przy współpracy z wicestarostą Józefem Sudołem.

Część artystyczną rozpoczęła prezentacja multimedialna poświęcona Złotoryi - dawniej i dziś, przygotowana przez pana Waldemara Adamowicza. Następnie rozpoczęły się występy wokalne młodych artystów. Wśród wykonawców znalazły się zespoły z Jawora, Brochocina, Zagrodna, Sokołowca, Zgorzelca, Złotoryi oraz Chojnowa.

Zapraszamy do obejrzenia galerii: IV Regionalny Przegląd Zespołów Artystycznych Szkół i Placówek im. Janusza Korczaka