Złotoryja
Co warto zobaczyć w Złotoryi? Gdzie warto pojechać?

Centrum Informacji Turystycznej
w Złotoryi

Najbliższe projekcje Kina Aurum


Aktualności / Zajęcia z Robotyki dla młodzieży szkół podstawowych i gimnazjalnych - nabór trwa

Zajęcia z Robotyki dla młodzieży szkół podstawowych i gimnazjalnych - nabór trwa - 24/09/2010

Zaj?cia z Robotyki dla m?odzie?y szkó? podstawowych i gimnazjalnychBardzo serdecznie Zapraszamy na zajęcia z Robotyki dla młodzieży szkół podstawowych. W dalszym ciągu trwa nabór na zajęcia. TRWA NABÓR NA ZAJĘCIA !!!
ZAJĘCIA ODBYWAĆ SIĘ BĘDĄ W ZŁOTORYI W ZOKiR-ze W CZWARTKI OD 7 PAŹDZIERNIKA W GODZINACH :
13:30
16:00
18:00

Zainteresowanych prosimy o kontakt pod numer : 500 814 814

Robo–Klocki® są to zajęcia przygotowane specjalnie dla dzieci uczęszczających do szkół podstawowych i gimnazjów. Dzieci podczas naszych zajęć poznają z praktycznej strony takie dziedziny nauki jak robotyka, informatyka, a także elementy matematyki, fizyki oraz chemii. Poznają tajniki programowania obiektowego, tworzenia algorytmów i logicznego myślenia. Każde kolejne zajęcia pomagają dzieciom polubić świat nauk ścisłych, a co za tym idzie przedmioty takie jak matematyka czy fizyka stają się łatwiejsze do zrozumienia. Podczas zajęć dzieci poprzez programowanie „ożywiają” roboty, które wcześniej same skonstruowały. Tak skonstruowany robot wykonuje polecenia dzieci, co sprawia im ogromną radość i inspiruje do dalszej nauki.

Zajęcia Robo–Klocki® są formą warsztatów, na których młodzi konstruktorzy uczą się pracy zespołowej, ponieważ wykonują zadania w grupach 2–osobowych. Dzieci poznają zasady algorytmiki, a także jak się buduje projekty informatyczne na podstawie algorytmów, co stanowi dla nich niezastąpioną rozrywkę.

Poziom nauczania jest dopasowywany do wieku i umiejętności dzieci, tak aby dla każdego dziecka były naukową przygodą.

Nasze zajęcia udowadniają, że komputer służy nie tylko do gier, ale można wykorzystać go w pożyteczny sposób i równie dobrze się przy tym bawić .

Na zajęciach Robo–Klocki® dzieci szybko chłoną wiedzę i chętniej się uczą, ponieważ nauka przez zabawę jest najbardziej efektywna!

Zajęcia Robo–Klocki® to cykl 12 spotkań trwających każde po 1,5 godziny (90 minut). W pierwszym semestrze naszych zajęć dzieci zapoznają się z podstawami robotyki tzn. uczą się podstawowej funkcjonalności robota oraz zapoznają się z obsługą programu, który odpowiedzialny jest za czynności przez niego wykonywane (wprowadzanie robota w ruch, omijanie przeszkód etc.).

Warsztaty będą się odbywać w cyklu co tygodniowym pod nadzorem wykwalifikowanej kadry.

Spotkanie Organizacyjne odbędzie się dnia 17.09.2010 w Sali Klubowej w ZOKIR.

Więcej informacji na stronie : www.robo-klocki.pl

Serdecznie zapraszamy !!!
Robo klocki