Złotoryja
Co warto zobaczyć w Złotoryi? Gdzie warto pojechać?

Centrum Informacji Turystycznej
w Złotoryi

Najbliższe projekcje Kina Aurum


Aktualności / Święto Pieczonego Ziemniaka

Święto Pieczonego Ziemniaka - 28/09/2010

?wi?to Pieczonego Ziemniaka24 września w piękny słoneczny dzień na zalewem złotoryjskim spotkały się dzieci klas 0 – III złotoryjskich szkół podstawowych na imprezie witającej jesień pod hasłem "Święto Pieczonego Ziemniaka".

Dzieci brały udział w konkursach sprawnościowych, plastycznym oraz prezentowały piosenki i wierszyki na temat jesieni. Dzieci rywalizowały w takich konkurencjach jak sadzenie ziemiaków, tor ziemniaczany, rzut ziemniakiem do celu itp. Rywalizacja była bardzo zaciekła i zabawna. Po zakończeniu zabaw sprawnościowych dzieci piekły kiełbaski oraz ziemniaki w ognisku, częstowały się wyrobami z ziemniaków takich jak chipsy i frytki. Na zakończenie spotkania każda klasa otrzymała dyplomy uczestnictwa oraz nagrody rzeczowe.

Złotoryjski Ośrodek Kultury i Rekreacji dziękuje opiekunom klas a były nimi panie: Ryszarda Psutka, Teresa Kobza, Barbara Barger – Kozioł z Szkoły Podstawowej nr 1 oraz paniom Małgorzata Wokotrub, Anna Jóźwiak, Jolanta Kurasz – Dul i Beata Romaniak ze Szkoły Podstawowej nr 3 oraz panu Czesławowi Siwko za pomoc w przygotowaniu poczęstunku dla dzieci.

Zapraszamy do obejrzenia galerii: Święto Pieczonego Ziemniaka