Złotoryja
Co warto zobaczyć w Złotoryi? Gdzie warto pojechać?

Centrum Informacji Turystycznej
w Złotoryi

Najbliższe projekcje Kina Aurum


Aktualności / XVII Festiwal Piosenki Dziecięcej

XVII Festiwal Piosenki Dziecięcej - 27/10/2010

23 października w sali widowiskowej Złotoryjskiego Ośrodka Kultury i Rekreacji odbył się już po raz 17. Festiwal Piosenki Dziecięcej. W bieżącym roku festiwal został rozpowszechniony także wśród szkół powiatowych i dzięki dofinansowaniu Starostwa Powiatowego w Złotoryi zakupiono nagrody dla zwycięzców w poszczególnych kategoriach. Impreza ta cieszy się dużym zainteresowaniem wśród dzieci szkół podstawowych i gimnazjalnych, na scenie ZOKiR zaprezentowało się aż 49 wykonawców z wcześniej zgłoszonych 54 osób.

Zapraszamy do obejrzenia galerii: XVII Festiwal Piosenki Dziecęcej


Każda placówka oświatowa typowała wykonawców na podstawie własnych wewnątrzszkolnych eliminacji polegających na wyłonieniu określonej liczby osób z danej kategorii wiekowej. Były także zgłoszenia indywidualne, co przyczyniło się do większej ilości osób uczestników z jednej placówki.

Według regulaminu festiwalu jury w swojej ocenie brało pod uwagę: dobór repertuaru, walory głosowe, opracowanie muzyczne oraz ogólny wyraz artystyczny. Młodzi wykonawcy prezentowali utwory dostosowane do ich wieku i nie były to tylko piosenki dziecięce ale również piosenki z repertuaru ich dorosłych idoli. Zdarzyły się również piosenki w języku angielskim i francuskim.

Jury w składzie Małgorzata Napiowocka – dyrektor Ogniska Muzycznego, Aneta Wasilewska – dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz Bożena Gmerek – instruktor kulturalny Klubu Seniora przy MOPS, musiało zmierzyć się z trudnymi wyborami. Poziom festiwalu był naprawdę wysoki, niezwykle ciężko było też wytypować zwycięzców, jednak po burzliwych obradach oraz dyskusjach jury podjęło decyzje, dzięki którym wyróżniono w poszczególnych kategoriach następujących wykonawców:

Kategoria I

I m Natalia Wilk – SP nr 3 w Złotoryi
II m ex aequo - Wiktoria Chamska i Tomasz Barczycki - SP Gierałtowiec
III m Wiktoria Rakowska – SP nr 1 w Złotoryi

Wyróżnienie:

Alicja Grocka SP nr 1 w Złotoryi i Alicja Chamska SP nr 3 w Złotoryi

Kategoria II

I m ex aequo Emilia Tchorowska i Katarzyna Kozak – SP nr 3 w Złotoryi
II m Kinga Wróbel – SP nr 1 w Złotoryi
III m Hanna Markiewicz - SP w Rokitnicy

Wyróżnienie:

Ewelina Nowak – SP nr 3 w Złotoryi i Katarzyna Kozyra – SP Proboszczów

Kategoria III

I m Daria Fibik – SP nr 3 w Złotoryi
II m ex aequo Paula Kubań - MCK w Legnicy, Paulina Hajdun Klub Piosenki ZOKiR
III m ex aequo Marcelina Spychała i Katarzyna Sondaj – Gimnazjum nr 2 w Złotoryi

Wyróżnienie:

Julia Stysia – Gimnazjum w Lubiatowie, Malwina Jańta, Karolina Jaworska, Anna i Hanna
Owczarek - Gimnazjum nr 1 w Złotoryi.

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim wykonawcom i opiekunom a także rodzicom za pomoc w realizacji tegorocznej edycji festiwalu.