Złotoryja
Co warto zobaczyć w Złotoryi? Gdzie warto pojechać?

Centrum Informacji Turystycznej
w Złotoryi

Najbliższe projekcje Kina Aurum


Aktualności / III Mistrzostwa Polski w Płukaniu Złota Osób z Niepełnosprawnością

III Mistrzostwa Polski w Płukaniu Złota Osób z Niepełnosprawnością - 20/05/2016

W następny piątek w ramach obchodów święta miasta nad złotoryjskim zalewem odbędą się III Mistrzostwa Polski w Płukaniu Złota Osób z Niepełnosprawnością, organizowane przez Fundację Animus.
Impreza rozpocznie się nad złotoryjskim zalewem 27 maja o godzinie 10. Osoby z niepełnosprawnością z całego województwa dolnośląskiego będą próbowały wypłukać w jak najkrótszym czasie jak najwięcej drobinek cennego kruszcu. Będą mogły polegać w zawodach na sobie i na wolontariuszach Fundacji Animus, którzy będą im pomagać. W tym roku organizatorzy postanowili podzielić startujących na 3 kategorie: osoby z niepełnosprawnością, darczyńcy i wolontariusze.
Oprócz zawodów w płukaniu złota nie zabraknie także wielu innych ciekawych propozycji. – Dodatkową atrakcją będzie na przykład metaloplastyka, czyli wykonywanie biżuterii z niepotrzebnych tworzyw, jak chociażby kapsli. Oprócz tego przewidujemy namalowanie eko-graffity, do którego może przyłączyć się każdy uczestnik imprezy i pomóc nam w stworzeniu wspólnego dzieła – mówi Łucja Machaj-Miller, prezes Fundacji Animus.