Złotoryja
Co warto zobaczyć w Złotoryi? Gdzie warto pojechać?

Centrum Informacji Turystycznej
w Złotoryi

Najbliższe projekcje Kina Aurum


Aktualności / Monodramy w ZOKiR

Monodramy w ZOKiR - 30/11/2010

Monodramy w ZOKiRFragmenty "Piaskownicy" współczesnego polskiego dramatopisarza Michała Walczaka można było oglądać na scenie Złotoryjskiego Ośrodka Kultury i Rekreacji w środę 24 listopada 2010r. o godz. 18.00. Dwa spektakle prezentowane były w ramach 11. Prezentacji Monodramów na Dolnym Śląsku po zakończeniu 44 Wrocławskich Spotkań Teatralnych Jednego Aktora (WROSTJA 2010). Jest to najstarszy festiwal monodramu na świecie trwający od roku 1966.

Widzowie złotoryjscy oglądali spektakle: „Miłka” w adaptacji i reżyserii Krzysztofa Grabowskiego, złotoryjanina – obecnie aktora Teatru im. A. Sewruka w Elblągu oraz „Piaskownica” w wykonaniu rosyjskiego aktora Wsiewołoda Czubenki absolwenta Moskiewskiej Akademii Teatralnej GITIS w reżyserii Stanisława Melskiego. Obaj aktorzy również na tegorocznym festiwalu WROSTJA zostali nagrodzeni a już za tydzień uczestniczyć będą w światowym festiwalu jednego aktora w Moskwie.

Tegoroczny projekt odbywał się na Dolnym Śląsku pod patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego natomiast prezentację złotoryjską objął patronatem Burmistrz Miasta Złotoryja.

Zapraszamy do obejrzenia galerii: Monodramy w ZOKiR