Złotoryja
Co warto zobaczyć w Złotoryi? Gdzie warto pojechać?

Centrum Informacji Turystycznej
w Złotoryi

Najbliższe projekcje Kina Aurum


Aktualności / Wigilia w Rynku 2010

Wigilia w Rynku 2010 - 28/12/2010

Wigilia w RynkuSpotkania wigilijne na złotoryjskim Rynku stały się już piękną tradycją, uczestniczą w nich złotoryjanie oraz ich goście przebywający ze świąteczna wizytą. Wspólne kolędowe z Parafialnym Zespołem Żołnierzy Rezerwy "Rota", Betlejemskie Światełko Pokoju od harcerzy i życzenia władz miasta: już po raz 407 odbyła się Wigilia w Rynku w Złotoryi.
Świąteczne spotkanie rozpoczęło się tuż przed 23.00. Orszak kopaczy złota w asyście złotoryjskich harcerzy i orkiestry dętej przywitał gości zgromadzonych w Rynku.
Przy mocno padającym śniegu, złotoryjanie mogli posłuchać kolęd w wykonaniu zespołu "Rota" oraz wysłuchać Ewangelii na dzień 24.XII odczytanej przez Księdza Proboszcza Krzysztofa Czyża.
Następnie Burmistrz Ireneusz Żurawski złożył życzenia mieszkańcom i ich gościom. Kilka minut po 23.00 harcerze rozpalili zimne ognie – Betlejemskie Światełko Pokoju.
Potem przyszedł czas na życzenia. Ksiądz Prałat – Marian Sobczyk odprawił modlitwę i poświecił opłatki: życząc panu Burmistrzowi i jego najbliższym współpracownikom pomyślności i wiele dobra, aby mogli jak najlepiej wypełniać swoje bardzo ważne obowiązki. Ksiądz Proboszcz – Stanisław Śmigielski wraz z Burmistrzem i mieszczanami dzielili się opłatkiem. Harcerze rozdawali symboliczne dary. Imprezę zakończyła wspólna Pasterka w kościele NNMP.

Zapraszamy do obejrzenia galerii: Wigilia w Rynku 2010