Złotoryja
Co warto zobaczyć w Złotoryi? Gdzie warto pojechać?

Centrum Informacji Turystycznej
w Złotoryi

Najbliższe projekcje Kina Aurum


Aktualności / Konkurs ph. "PALMA WIELKANOCNA" rozstrzygnięty!

Konkurs ph. "PALMA WIELKANOCNA" rozstrzygnięty! - 15/04/2011

Konkurs ph. "PALMA WIELKANOCNA" rozstrzygni?ty!Czy jest coś ważniejszego, co możemy przekazać przyszłym pokoleniom niż nasza rodzima tradycja? Kultywowanie pięknych ludowych zwyczajów to nasz obowiązek zwłaszcza dzisiaj, gdy większość z nas biegnie szybko do nowoczesności.

11 kwietnia 2011 r. w Złotoryjskim Ośrodku Kultury i Rekreacji odbyło się rozstrzygnięcie Konkursu Plastycznego ph. "Palma Wielkanocna". Był on adresowany do dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjalnych. Wpłynęło 27 pięknych palm. Przygotowane prace były piękne, oryginalne. Jury miało trudne zadanie w przyznaniu nagród, gdyż każda z nich była wyjątkowa, niepowtarzalna, wykonana z wielką dbałością o szczegóły. Spośród wszystkich uczestników nagrodzono 3 osób, w tym 5 wyróżniono.
Palmy były wykonane w różnej technice – ręcznie: z kłosów zbóż, wikliny, mirtu, kolorowych wstążeczek, kwiatów zrobionych z bibuły oraz z bazi. Dawniej wierzono, że posiadają one cudowną moc, chronią przed wszelkim złem i zapewniają zdrowie. Sztuka robienia tych pięknych i okazałych jest przekazywana z pokolenia na pokolenie. Najwyżej oceniane były palmy zrobione zgodnie z przekazami prababek. Bibułkowe kwiatki, papierowe dekoracje muszą być wykonane ręcznie. Komisja po obejrzeniu palm nagrodziła:

W konkursie plastycznym nagrody i wyróżnienia otrzymują:

Kategoria I - kl I-III

I miejsce – Jakub Janczak, III b, SP nr 1 – op. Renata Śnieszko – Pawłowska
II miejsce – Julia Giza, II a, SP nr 1 – op. Bogumiła Rzepka
III miejsce – Paulina Mikołajczyk, III b, SP nr 1 – Renata Śnieszko - Pawłowska


Wyróżnienia otrzymują:

- Paulina Kobeszko,kl. I c, SP nr 1
- Janek Naklicki, kl II, Rokitnica
- Ola Łazuch, kl II, Rokitnica
- Olga Pijar, kl III b, SP 1
- Dominik Skórka, kl II a , SP1


Zapraszamy do obejrzenia galerii: Konkurs ph. "PALMA WIELKANOCNA" rozstrzygnięty!

Nagrodzone i wyróżnione palmyNagrodzone i wyróżnione palmy


Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy i gratulujemy. Laureatów zapraszamy do holu Złotoryjskiego Ośrodka Kultury i Rekreacji na uroczyste wręczenie nagród 13.04.2011 r. o godz. 12:00.