Złotoryja
Co warto zobaczyć w Złotoryi? Gdzie warto pojechać?

Centrum Informacji Turystycznej
w Złotoryi

Najbliższe projekcje Kina Aurum


Aktualności / Złotoryjski Wyścig Kolarski w kategorii Masters "O Złotą Wstęgę Kaczawy" - wyniki

Złotoryjski Wyścig Kolarski w kategorii Masters "O Złotą Wstęgę Kaczawy" - wyniki - 16/05/2011

Złotoryjski Wyścig Kolarski w kategorii Masters "O Złotą Wstęgę Kaczawy" jest jedną z najstarszych imprez kolarskich tego typu w Polsce. Jego twórcami byli: Zygmunt Lorenc, Józef Zatwardnicki oraz Franciszek Chyła.

Przez pierwsze 15 lat wyścig przy współpracy z władzami miasta organizował Ośrodek Sportu i Rekreacji w Złotoryi. Od lat 10 organizatorem "Wstęgi Kaczawy" jest Złotoryjski Ośrodek Kultury i Rekreacji w Złotoryi. Malownicza trasa Pogórza Kaczawskiego przebiega przez cztery gminy powiatu złotoryjskiego. Kolarze jadą przez miejscowości: Złotoryja – Jerzmanice Zdrój – Pielgrzymka – Wojcieszyn – Uniejowie – Zagrodno – Nowa Wieś Złotoryjska.
W jubileuszowej XXV "Wstędze Kaczawy" 14 maja 2011 w 6 kategoriach uczestniczyło około 128 kolarzy, w 6 kategoriach wiekowych. To znacznie więcej niż w latach ubiegłych.

W organizacji tegorocznego wyścigu pomagali: Ryszard Nalepka, Restauracja "Wzorcowa", Tomasz Hamara, Mirosław Kopiński oraz Reklama Wizualna Almaks.

Zabezpieczenie wyścigu tworzą:

- Licencjonowana firma ochrony SILEZJAN System Secrity
- Powiatowa Komenda Policji w Złotoryi (wydział ruchu drogowego) i podległe im jednostki w Pielgrzymce i Zagrodnie
- Złotoryjska Straż Miejska
- Ochotnicze Straże Pożarne w Wojcieszynie i Brenniku
- Pogotowie Ratunkowe w Legnicy
Sędzią głównym wyścigu jest Sławomir Marczewski. Wśród gości z ramienia Dolnośląskiego Związku Kolarskiego byli Wacław Zgoda i komentator wyścigu Janusz Jasiński.
Na mecie nagrody zwycięzcom w poszczególnych kategoriach wręczali: burmistrz Złotoryi Ireneusz Żurawski, Wacław Zgoda oraz Franciszek Chyła i Zygmunt Lorenc.

WYNIKI WYŚCIGU