Złotoryja
Co warto zobaczyć w Złotoryi? Gdzie warto pojechać?

Centrum Informacji Turystycznej
w Złotoryi

Najbliższe projekcje Kina Aurum


Aktualności / Subregion Gór i Pogórza Kaczawskiego na Międzynarodowych Targach Turystycznych we Wrocławiu 2012

Subregion Gór i Pogórza Kaczawskiego na Międzynarodowych Targach Turystycznych we Wrocławiu 2012 - 16/02/2012

Subregion Gór i Pogórza Kaczawskiego   na Mi?dzynarodowych Targach Turystycznych we Wroc?awiu 2012W dniach 3-5 lutego 2012 r. w Hali Stulecia we Wrocławiu odbyły się Międzynarodowe Targi Turystyczne. Wydarzenie pod tą nazwą odbyło się już po raz czwarty. Jak w poprzednich edycjach impreza cieszyła się ogromnym zainteresowaniem tysięcy zwiedzających. Obecnych było kilkuset wystawców.

Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem „Podróże zaczynają się od marzeń”. W trakcie targów duży nacisk położono na organizację UEFA Euro 2012. Zwiedzający mogli znaleźć propozycję spędzenia nie tylko wymarzonych wakacji, ale i weekendu. Wydarzenia specjalne, które towarzyszyły tej imprezie to Festiwal Podróżnika, Festiwal Kulinarny oraz strefa Małego Podróżnika. Do tego odbyły się liczne konferencje, seminaria i spotkania. Gościem specjalnym była Pani Elżbieta Dzikowska.

Nasz region zaprezentował się pod nazwą Subregion Gór i Pogórza Kaczawskiego. Udział w targach odbył się w ramach projektu pn. „Kampania promocyjna na rzecz rozwoju turystyki i kultury w Subregionie Gór i Pogórza Kaczawskiego” współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007 – 2013. Program realizowany jest wspólnie z gminą Jawor, gminą Świerzawa, powiatem złotoryjskim i powiatem jaworskim.

Najwięcej pytań dotyczących atrakcji w naszym regionie dotyczyło: Zamku Grodziec, miasta Złotoryja - które kojarzone było głównie ze złotem, miasta Jawor z unikalnym Kościołem Pokoju, wygasłych wulkanów oraz wsi Dobków - która w 2011 r. zdobyła tytuł najpiękniejszej wsi województwa dolnośląskiego. Część zwiedzających znała walory regionu, niektórzy jednak byli zaskoczeni bogactwem geologicznym, walorami historycznymi i kulturowymi. Większa część zwiedzających zadeklarowała chęć przyjazdu do naszej części Dolnego Śląska.

Zapraszamy do obejrzenia galerii: Subregion Gór i Pogórza Kaczawskiego na Międzynarodowych Targach Turystycznych we Wrocławiu 2012