Złotoryja
Co warto zobaczyć w Złotoryi? Gdzie warto pojechać?

Centrum Informacji Turystycznej
w Złotoryi

Najbliższe projekcje Kina Aurum


Aktualności / Koncert Reagae: Mesajah lady nina mc calu

Koncert Reagae: Mesajah lady nina mc calu - 26/02/2012

9 marca br. zapraszamy na koncert reggae do Sali Widowiskowej Złotoryjskiego Ośrodka Kultury i Rekreacji. Wystąpią: MESAJAH, lady nina, mc calu. Bilety w cenie 10 zł do nabycia w sekretaricie ZOKiR lub przed samym koncertem.

Mesajah - dobrze znany jako frontman i współzałożyciel Natural Dread Killaz, w 2008 roku zdecydował się na rozpoczęcie równoległej solowej kariery. Krążek "Ludzie prości", który zaskakiwał autorskimi interpretacjami reggae, dancehallu, dubu i hip-hopu. Album odniósł sukces, cieszył się dużym zainteresowaniem mediów i bardzo dobrze poradził sobie na prestiżowej Liście Przebojów Programu Trzeciego. W lutym 2012 rok Mesajah wydał kolejną płytę pt. "Jestem stąd". Mieszanka stylów i umiejętności sprawia, że twórczość prezentowana przez Mesajah nazywana jest przez krytyków nietuzinkową. Posiada on bowiem wyjątkową zdolność do wychodzenia poza ramy gatunków, czerpania z kwintesencji przeróżnych styli, które umiejętnie wplata w swoje produkcje, a także do nadawania swoim utworom potężnej mocy. Dzięki tym umiejętnościom staje się autorem zupełnie nowej jakości na polskiej scenie muzycznej, a energia emanująca ze sceny podczas jego koncertów sprawia, że nawet miłośnicy zupełnie odmiennych gatunków, wyraźnie odczuwają pozytywne wibracje płynące z kojących brzmień reggae.

Calu - To młody wokalista reggae/dancehall. Współpracował z wieloma artystami z kraju i zagranicy. Już w wieku 19 lat wystąpił na największych polskich festiwalach tj. Woodstock, Afryka Reggae Festiwal, Reggae na Piaskach, Slot, Ostróda Reggae Festiwal. Zagrał niezliczoną ilość koncertów i imprez soundsystemowych w Polsce, Niemczech i Czechach. Śpiewał także u boku takich wykonawców jak: Marlene Johnson (USA/Niemcy), Jabaman (Norwegia), Riddimzz Team, Da Killa, K-jah, Bobo Dread, Zl Selecta, Antikings Sound, Natural Dread Killaz, TaLLib i wielu innych. We Wrocławiu, współorganizuje cykl imprez dancehallowych zatytułowany Bashmentalism, prowadził wrocławski Soundclash 45 Shooter i Antikings Dancehall Queen Contest 2010. Aktualnie pracuje nad swoim debiutanckim materiałem, tworzonym we współpracy z polskimi i zagranicznymi producentami.

Lady Nina (Nina Cieślińska) wokalistka, pani konferansjer, animator kultury. Wychowana przy dźwiękach Janis Joplin, Pink Floyd, The Doors i wielu, wielu innych. Pierwsze kroki na scenie stawiała w dziecięco-młodziezowym chórze "Fantazja" w którym śpiewała 12 lat. Po drodze zaliczyła przygodę pod hasłem "Idol" ostatecznie zajmując 7 miejsce w ścisłym finale. Nie obyło się także bez wizyty u Wojciecha Mana w Szansie na Sukces. W 2005 roku, wspólnie z Siwą stworzyły projekt BASHMENT CRU, napisały kilkanaście tjunów i zaczęły grać pierwsze biby utrzymane w stylistyce reggae/hip-hop/dancehall. Pod koniec 2005 roku spotkała na swojej drodze chłopaków z Mouse Studio i podjęła z nimi współpracę stając się tym samym oficjalnym członkiem Mouse Studio. Współpracuje z mc Calem, mc Antonem, aktywnie działa na wrocławskiej scenie soundsystemowej. Grała na jednej scenie u boku większości polskich ekip sceny reggae/dhl. W chwili obecnej pracuje nad solowym materiałem na album, który miał być stricte dancehall, a tu w praniu rodzi się mieszanka wybuchowa kilku gatunków.