Złotoryja
Co warto zobaczyć w Złotoryi? Gdzie warto pojechać?

Centrum Informacji Turystycznej
w Złotoryi

Najbliższe projekcje Kina Aurum


Aktualności / Z okazji Dnia Kobiet

Z okazji Dnia Kobiet - 11/03/2012

W dzień poprzedzający Dzień Kobiet Złotoryjski Ośrodek Kultury i Rekreacji przygotował dla Pań dwie interesujące propozycje.
W holu ZOKiR odbył się wernisaż Marka Cieśli, dzierżoniowskiego poety, muzyka i malarza, który malarstwem zainteresował się w latach 70. Swoją pasję traktuje jako: ‘rozliczenie się z samym sobą i ze światem’. Jego artystyczne credo brzmi: "Życie jest chaosem. Każdy stara się wprowadzić w nim jakiś porządek. Ja robię to obrazem".
Marek Cieśla swoim malarskim dorobku ma wiele wystaw indywidualnych, brał udział w prezentacjach zbiorowych i konkursach. Obrazy jego znajdują się w wielu zbiorach prywatnych na całym świecie. Aktywnie i twórczo uczestniczy w plenerach malarskich. Jest też autorem książki: ’64 piosenki Beatlesów w wersji polskiej’ oraz tomików poezji pt.: "NIM" i "I.Merry".
Następnie scenie ZOKiR o godz. 18.00 rozpoczął się spektakl zatytułowany "Spóźniona miłość czyli wyznania starego belfra". To wzruszająca, ale jednocześnie pełna humoru opowieść o miłości belfra do Heleny. Sentymentalna podróż w przeszłość aż do połowy lat 70 – tych. Wrodzona nieśmiałość stanęła na przeszkodzie wyznaniu uczuć Helenie w czasach młodości. Po latach stary belfer rozpoczyna gorączkowe poszukiwania pięknej Heleny. Mimo że nie jest to łatwe zadanie, kończy się powodzeniem.
Spotkanie z Mariuszem Marczykiem pisarzem i aktorem książek poetyckich dramatów i powieści, laureat wielu nagród w konkursach sztuki słowa, bardzo spodobało się złotoryjskiej publiczności i zakończyło się owacjami na stojąco.

Zapraszamy do obejrzenia galerii: Dzień Kobiet 2012