Złotoryja
Co warto zobaczyć w Złotoryi? Gdzie warto pojechać?

Centrum Informacji Turystycznej
w Złotoryi

Najbliższe projekcje Kina Aurum


Aktualności / XI Rajd Złotoryjski na Powitanie Wiosny "Marzanna"

XI Rajd Złotoryjski na Powitanie Wiosny "Marzanna" - 28/03/2012

Już po raz jedenasty Centrum Informacji Turystycznej zorganizowało Rajd na Powitanie Wiosny "Marzanna". Trasa liczyła 12 kilometrów i prowadziła od Złotoryi (plac Reymonta) do Rokitnicy i z powrotem. Podsumowanie rajdu odbyło się przy Szkole Podstawowej w Rokitnicy. Rajd cieszył się dużą frekwencją – uczestników było ok. 180. Aż 12 drużyn wzięło udział w Powitaniu Wiosny (w tym 9 drużyn SP nr 1 w Złotoryi, 2 drużyny Sp Rokitnice i 1 drużyna z Jerzmanic Zdroju). Na szlaku rajdowym uczestnicy pod opieką przewodnika poznawali historię miasta, górnictwa złota oraz dowiadywali się ciekawych rzeczy o zabytkach Złotoryi i Rokitnicy. Logo Marzanna 2012

W tegorocznym rajdzie najważniejszym akcentem wiosennym były przepiękne marzanny, własnoręcznie wykonane przez uczniów. Każda z marzann była inna. Jedna z marzann nazywała się „Mażen” i zamiast głowy miała piłkę futbolową – była to marzanna Euro 2012. Inna miały zamiast włosów pióra, marzanna ekologiczna była wykonana ze śmieci, marzanna „Spiderman” z maską. Marzanny urzekały wymyślnymi fryzurami, makijażem i ubiorem - prawdziwa parada marzann. Na podsumowaniu rajdu uczestnicy posilili się kiełbaskami z grilla, gorącą herbatą. Odbyły się liczne konkursy: najważniejszy konkurs krajoznawczy, w którym brało udział po 2 przedstawicieli z każdej klasy.

Wyniki konkursu krajoznawczego:

 • I m – Filip Buczek – VI c SP nr 1 w Złotoryi
 • II m – Agata Jarosz – kl. VI c SP nr 1 w Złotoryi
 • III m – Zuzanna Mroczko – kl. VI b – SP nr 1 w Złotoryi
 • IV m – Wiktoria Tur - SP Rokitnica
 • V m – Ola Mróz - SP Rokitnica

Odbył się również konkurs ekologiczny. Wyniki konkursu:

 • I m – Marlena Oleksy – kl. VI - SP w Jerzmanicach Zdroju
 • II m – Kacper Eck – kl. VI c - SP nr 1 w Złotoryi
 • III m – Angelika Doszczeczko – SP Rokitnica
 • IV m – Ola Kuc – kl. V b SP nr 1 w Złotoryi
 • V m – Klaudia Kowalska kl. IV b – SP nr 1 w Złotoryi

Odbył się również konkurs ekologiczny dla szkół specjalnych – wyniki:

 • I m – Marlena Bielecka
 • II m – Anna Buczkiewicz
 • III m – Maria Grek
 • IV m – Dawid Kubik
 • V m – Dominika Kotys
 • VI m – Patrycja Bruska

Zapraszamy do obejrzenia galerii: XI Rajd Złotoryjski na Powitanie Wiosny "Marzanna"


Dużo dzieci wzięło udział w konkursach sprawnościowych. Odbyły się wyścigi rzędów, konkurs piłkarski oraz konkursy indywidualne. W trakcie podsumowania odbył się mecz pomiędzy uczniami z SP nr 1 w Złotoryi i SP w Rokitnicy – a właściwie pomiędzy dwiema drużynami z SP ze Złotoryi, (ponieważ tyle było chętnych) i 1 drużyną z Rokitnicy. Pierwszy mecz rozegrano pomiędzy dwoma drużynami ze Złotoryi z wynikiem 0:0. Drugi i trzeci mecz rozegrano pomiędzy 2 drużynami ze Złotoryi a Rokitnicą. Wynik drugiego meczu Złotoryja- Rokitnica 0:0. Trzeciego Złotoryja – Rokitnica 2:0 dla Złotoryi. Wszyscy zawodnicy otrzymali nagrody a drużyny pamiątkowe dyplomy. Najlepszym strzelcem meczu okazał się: Patryk Rudek (2 gole) z kl. Va SP nr 1 – w nagrodę otrzymał album o znanych piłkarzach oraz dyplom. Odbył się także konkurs na najpiękniejszą marzannę. Jury nie mogło się zdecydować, którą wybrać i doceniło wszystkich twórców marzann (około 30 osób). W tym roku na rajd Marzanna przyniesiono jedenaście marzann. Pod koniec imprezy dzieci mogły zaprezentować swoje umiejętności wokalne w konkursie na piosenkę. Zaprezentowano szeroki repertuar od piosenek turystycznych po modne przeboje a nawet kolędę. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody.

Wręczono drużynom rajdowym dyplomy uczestnictwa.

Na zakończenie rajdu rozpalono ognisko, na którym spalono – nie bez żalu piękne marzanny, tym samym definitywnie żegnając zimę a witając wiosnę.

Organizatorzy rajdu dziękują nauczycielom SP nr 1 w Złotoryi: I. Dominiak-Warchoł, B. Lis, K. Kaliciak-Tur, K. Maciejak, M. Szcześniak, z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego: M. Goda, A. Sąsiadek, Z SP w Jerzmanicach Zdroju: M. Wójtowicz oraz nauczycielom SP w Rokitnicy: Pani B. Iwińskiej, R. Kuczyńskiej, B. Ziarno - za przygotowanie uczestników rajdu do konkursów, liczną frekwencję uczniów oraz pomoc w organizacji rajdu. Dodatkowo podziękowania należą się dyrekcji i pracownikom Szkoły Podstawowej w Rokitnicy za użyczenie terenu i wszelką pomoc organizacyjną. Organizatorzy wyrażają nadzieję, że następne rajdy będą równie udane i zapraszają do uczestnictwa również inne szkoły. Informacja o rajdzie zostanie przesłana do Rankingu Szkół „Wędrujemy”.