Złotoryja
Co warto zobaczyć w Złotoryi? Gdzie warto pojechać?

Centrum Informacji Turystycznej
w Złotoryi

Najbliższe projekcje Kina Aurum


Aktualności / Podsumowanie ferii zimowych 2009

Podsumowanie ferii zimowych 2009 - 05/02/2009

W okresie od 19 – 31 stycznia 2009 Złotoryjski Ośrodek Kultury i Rekreacji przygotował w czasie ferii zimowych bogatą ofertę kulturalno – sportowo - rekreacyjną dla dzieci i młodzieży powiatu złotoryjskiego.

Ferie rozpoczęliśmy zajęciami plastycznymi przygotowanymi przez instruktor plastyki Marię Marysiewicz. Na zajęciach dzieci wykonywały ramki na fotografie oraz karnawałowe gadżety.

W sali baletowej trwały zajęcia sportowe (trzy razy w tygodniu) z tenisa stołowego uwieńczone na zakończenie turniejem w kategoriach: szkół podstawowych i gimnazjalnych oraz dziewcząt w sobotę 31 stycznia pod kierunkiem trenera Zdzisława Skrzypka.

W sali widowiskowej i klubowej odbywały się zajęcia zespołu wokalnego pod kierunkiem pani Marzanny Hajdun. Dziewczęta przygotowywały się do Złotoryjskich Eliminacji Festiwalu Młode Talenty w Strzegomiu, które odbyły się u nas w ZOKiR 23 stycznia. W eliminacjach wzięło udział 41 wykonawców z powiatu złotoryjskiego. Każdy uczestnik prezentował 2 piosenki. Jedną piosenkę obowiązkową z płyty wydanej przez Fundację „Młodzi Artyści”, jedną wybraną przez siebie. Wykonawców oceniało jury, w składzie którego zasiadali przedstawiciele fundacji oraz przedstawiciel ZOKiR.

Zespół Tańca Dawnego „Ars Saltandi” pod kierunkiem instruktor Katarzyny Fassy gościł w złotoryjskich przedszkolach, gdzie prezentował pokaz tańca oraz zachęcał przedszkolaków do uczestnictwa w stałych zajęciach tej grupy tanecznej.

W Sali klubowej odbyło się spotkanie z kabaretem, prowadzone gościnnie przez Panią Bogumiłę Bachór. Podczas spotkania uczestnicy przedstawiali skecze oraz humory przez siebie przygotowane a towarzyszyły im śpiewy dziewcząt przygotowanych przez panią prowadzącą zajęcia.

Na zajęciach Klubu Smakosza zajadano się frytkami przygotowanymi przez samych uczestników, którzy wzięli również udział w grach i zabawach przygotowanych przez instruktor Bożenę Gmerek.

Poza zajęciami stałymi odbyły się wycieczki do: do Aquaparku w Polkowicach oraz dwa razy na legnickie lodowisko pod kierunkiem Pani Urszuli Jaworskiej.

"Zimowy Turniej Przedszkolaka" to impreza z udziałem wszystkich złotoryjskich przedszkoli oraz zerówek przy szkołach podstawowych. Dzieci wraz z opiekunami bawili się na scenie w Sali widowiskowej ZOKiR, uczestnicząc w różnych zabawach i konkursach zręcznościowo – sprawnościowych.

Szczególnym dniem ferii zimowych był Dzień Babci i Dziadka. W holu ZOKiR odbył się bal dla babci i dziadka, w którym wzięli udział członkowie Związku Emerytów i Rencistów wraz z wnukami a przygrywał im złotoryjski muzyk Zbigniew Mysior. Po części zabawowo tanecznej w Sali widowiskowej swoje zdolności iluzjonistyczne zaprezentował Światowej sławy iluzjonista Jerzy Strzelecki "JUR"

W sobotnie popołudnie w środku ferii w holu ZOKiR odbył się Karnawałowy Bal Przebierańców. Na bal przybyły dzieci poprzebierane w kolorowe stroje z baśni i bajek znanych i lubianych. W trakcie balu dzieci brały czynny udział w konkursach i zabawach, w których pomagali im rodzice. A na zakończenie balu, poprzez głosownie, wybrano króla i królową balu.

Zapraszamy do obejrzenia galerii: Ferie zimowe 2009