Złotoryja
Co warto zobaczyć w Złotoryi? Gdzie warto pojechać?

Centrum Informacji Turystycznej
w Złotoryi

Najbliższe projekcje Kina Aurum


Aktualności / Noc w Muzeum

Noc w Muzeum - 14/06/2012

Noc w MuzeumOgólnopolska akcja pn. Noc w Muzeum” została zorganizowana po raz pierwszy również w naszym mieście. W piątkowy wieczór 18 maja swoje drzwi dla mieszkańców miasta otworzyło Muzeum Złota.

Zapraszamy do obejrzenia galerii: Noc w Muzeum


Ta niezapomniana, bo pierwsza w historii naszego miasta noc w Muzeum Złota, była niezwykła szczególnie dla najmłodszych mieszkańców. To głownie dla nich przygotowano rozmaite atrakcje, które pozwoliły im cieszyć się wspólną zabawą do późnych godzin wieczornych. Impreza rozpoczęła się wręczeniem nagród laureatom konkursu „Piękno drzemiące w wulkanach”, którzy za swoje prace otrzymali upominki i dyplomy.

Tuż obok muzeum zorganizowano dla dzieci przeróżne zabawy i gry. Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się szkoła płukania złota, nad którą piecze sprawowali Wacław Sieradzki i Zofia Korkosz. Specjalnie dla przybyłych przygotowano również pokaz przecinania agatów prowadzony przez Piotra Sarula, a co ciekawsi mogli również przyjrzeć się procesowi obróbki minerałów zaprezentowany przez Wiesława Wołk-Łaniewskiego.

Niezwykle humorystycznym akcentem była inscenizacja historyczna zaprezentowana przez uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Złotoryi pod kierunkiem Kajetana Kukli, którzy w zabawny sposób przedstawili historię nadania praw miejskich naszemu miastu. Na placu 800 – lecia zaprezentował się też zespół tańca dawnego „Ars Saltandi”, który wpierw sam, a następie wspólnie z publicznością pokazał swoje umiejętności taneczne.

Gdy na dworze nastał mrok, przed budynkiem muzeum odbył się projekcja amerykańskiej komedii „Noc w Muzeum 2”, po której na placu odbył się „parada duchów”. W tle przechadzającym się postaciom Henryka Brodatego czy św. Jadwigi i małym dychom, towarzyszyły czytane strofy o najsłynniejszych ludziach, którzy żyli na przestrzeni wieków w Złotoryi.