Złotoryja
Co warto zobaczyć w Złotoryi? Gdzie warto pojechać?

Centrum Informacji Turystycznej
w Złotoryi

Najbliższe projekcje Kina Aurum


Aktualności / II Noc Muzeów 2013

II Noc Muzeów 2013 - 22/05/2013

Noc w muzeum 201317 maja 2013 r. w Muzeum Złota w Złotoryi odbyła się Noc Muzeów. Pierwsza tego typu impreza miała miejsce w 1997 r. w Berlinie natomiast w Polsce pierwszą Noc Muzeów zorganizowano w 2003 r. w poznańskim Muzeum Narodowym.

Trzeszczy podłoga, tupocą kroki
ktoś się chowa za ścianą.
…widać postać pośród pomroki
lekko niewyraźną – jeszcze nam nieznaną.

I słychać śmiechy głośne w oddali,
dzikie i straszne aż nie do wiary.
To złotoryjskie duchy i zjawy
W Muzeum Złota straszą dla zabawy.

Prelekcja pt. „Złoto i inne atrakcje z czego słynęła i słynie nadal Złotoryja” prowadzona przez Pana Romana Gorzkowskiego „otworzyła” tegoroczną Noc w Muzeum. „Chwilę po godz. 17.00 dokonano zuchwałej kradzieży”, która rozpoczęła grę miejską zorganizowaną przez stowarzyszenie „Nasze Rio”. Przy Muzeum Złota odbywały się animacje i zabawy z Fabryką Urodzin. Dzieci z zaciekawieniem płukały złoto z Panem Wacławem Sieradzkim, radując się ze złotawej zdobyczy. Jarmark Rękodzieła cieszył się ogromnym powodzeniem, zarówno wśród mieszkańców, jak i odwiedzających. Około godz. 18.00 nastąpiło wręczenie dyplomów laureatom konkursu „Piękno drzemiące w wulkanach”. W Programie Nocy w Muzeum był występ młodzieży z Gimnazjum w Złotoryi oraz prezentacja Zespołu Tańca Dawnego – „Ars Saltandi”. Ciemne, deszczowe chmury rozproszyła złotoryjska grupa muzyczna 2Naście Stóp Pod Ziemią.

Nocna parada duchów, bawiąc się i hałasując, przechadzała się złotoryjskimi ulicami. Mieszkańcy i goście mogli zwiedzać Muzeum Złota, Basztę Kowalską oraz Wieżę Widokową Kościoła NNMP do godz. 23.00. Na kolejną noc w muzeum zapraszamy za rok.

Zapraszamy do obejrzenia galerii: Noc w muzeum