Złotoryja
Co warto zobaczyć w Złotoryi? Gdzie warto pojechać?

Centrum Informacji Turystycznej
w Złotoryi

Najbliższe projekcje Kina Aurum


Aktualności / Interaktywna Nieobozowa Akcja Letnia 2013r.

Interaktywna Nieobozowa Akcja Letnia 2013r. - 22/07/2013

Interaktywna Nieobozowa Akcja Letnia rozpoczęła się w 1 lipca i trwała do 12 lipca. Zajęcia prowadzony były od godz. 8.30 do 14.00 w salach Świetlicy Terapeutycznej przy ZOKiR.

W pierwszym tygodniu dzieci rozpoczęły spotkania integracją grupy, spotkaniem z policjantem i pogadanką na temat bezpiecznych wakacji oraz zajęciami profilaktyczno – Wychowawczych ph. „Mój wybór – udane i zdrowe życie a środki uzależniające”. Podczas pierwszego tygodnia odbyły się również zajęcia plastyczne ph. „Nasze Miasto” podczas których dzieci z papieru toaletowego tworzyły prace plastyczne zabytków Złotoryi, następnie wspólnie zwiedzały Muzeum Złota i Basztę Kowalską. Następnego dnia na terenie Ogrodu Leśnego przy Nadleśnictwie odbyły się zajęcia ekologiczno – edukacyjne zakończone grami i zabawami przyrodniczymi oraz wspólnym grillowaniem.

Dużą radość i przyjemność sprawił dzieciom wyjazd do Parku Wodnego „Orka” w Bolesławcu, gdzie wspólnie spędziły 2 godziny na pływaniu i zabawach w wodzie.

Na zakończenie pierwszego tygodnia wszyscy wzięli udział w Festynie Sportowo – Rekreacyjnym na Powitanie Lata na boiskach przy ul. Lubelskiej. Mieszana drużyna piłkarska brała udział w turnieju piłki nożnej, oraz indywidualnych konkurencjach sportowych jak skok w dal, skok wzwyż, sprint.

Drugi tydzień akcji rozpoczął się projekcją filmu „Prawie jak Gladiator” oraz pogadanką na temat traktowania zwierząt domowych ph. „MY Mięsożercy”, przygotowaną przez Fundację Ewy Nawrol. Kolejny dzień uczestnicy spędzili podczas drugiej części Programu Profilaktyczno – Wychowawczego „Mój Wybór”. Następny dzień, rozpoczął się przedstawieniem Agencji Artystycznej „Elf” z Legnicy pt. „Czerwony Kapturek”, po którym niektórzy mogli spróbować swoich sił w konkursie z pętelką. Zaraz po spotkaniu z teatrem rozpoczęły się podchody. Uczestnicy podzieleni zostali na dwie grupy, gdzie każda miała do rozwiązania różne zadania np. przeliczenie schodów murowanych i drewnianych na baszcie Kowalskiej, przeliczenie okien w Muzeum czy konfesjonałów oraz ławek w Kościele NNMP. Jedna z drużyn musiała zdobyć autografy w Urzędzie Miejskim z burmistrzem na czele, druga w Starostwie Powiatowych ze Starostą na czele. Kolejnym zadaniem było poznanie nazwiska dyrektora Banku Spółdzielczego czy sprawdzenie ilości mszy św. w niedzielę w Kościele św. Jadwigi. Dzieci dotarły także do Kopalni Złota a na zakończenie nad Zalew Złotoryjski gdzie każda z drużyn miała jeszcze trzy zadania.

Wspaniałą zabawę miały dzieci również następnego dni, a gdy już z samego rana wyruszyły na wycieczkę do Dobkowa na warsztaty Ceramiczne do Galerii pod Aniołem, zajęcia rozpoczęły się nietypowo bo tańcem i śpiewem, następnie historią Rodziny Rudnickich a później każde dziecko lepiło z gliny figurkę żaby, spotkanie zakończyło się wspólnym posiłkiem. Ostatni dzień akcji upłynął pod znakiem tworzenie strojów z papieru oraz pokazie mody na scenie ZOKiR, i wspólnym oglądaniu filmu „Epoka Lodowcowa 4”. Ostatni dzień zajęć zakończył się wspólnym wyjściem do Pizzeri.

Zapraszamy do obejrzenia galerii: Interaktywna Nieobozowa Akcja Letnia 2013r.