Złotoryja
Co warto zobaczyć w Złotoryi? Gdzie warto pojechać?

Centrum Informacji Turystycznej
w Złotoryi

Najbliższe projekcje Kina Aurum


Aktualności / XXII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

XXII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - 17/01/2014

XXII Fina? Wielkiej Orkiestry ?wi?tecznej PomocyW niedzielę 12 stycznie odbyła się jedna z najsłynniejszych zbiórek w naszym kraju, czyli 22 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która tym razem grała na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów. Złotoryja, jak za każdym razem, aktywnie włączyła się w całą akcję. Najwięcej osób znajdowało się w Złotoryjskim Ośrodku Kultury i Rekreacji, sala widowiskowa była w całości zapełniona. Większość przybyła na występy artystyczne, które rozpoczęły wielkie granie. Na scenie zaprezentowały się przedszkolaki ze złotoryjskich grup przedszkolnych i zerówkowych, młodzież oraz dorośli: Klub Seniora przy MOPS, Klub Piosenki ZOKiR, Teatr „Mimo Wszystko” LO, Gimnazjum Pielgrzymka, Gimnazjum Złotoryja, Dom Dziecka w Wilkowie, Zespół „Serducha” z Gierałtowca, Zespół Tańca Dawnego Ars Saltandi, Szkoła Tańca Nowoczesnego „Łau”, Street Dance Academy, Fundacja Ocelot Junior oraz artysta sztuki ruchu Daniel Orszulak, a na zakończenie występów artystycznych zaśpiewała nasza złotoryjska gwiazda Hania Markiewicz.

Ponieważ artystów na scenie było bardzo dużo (każdy w tym dniu chce wesprzeć WOŚP), licytacja rozpoczęła się z dużym opóźnieniem, jednak mieszkańcy czekali i nie szczędzili swoich pieniędzy podczas licytacji. Zaraz po licytacji na scenie pojawiły się zespoły: Gonzo, Naked Canvas, Affect, Korpus Karmel. Równo o godz. 20.00 przed Zokiem oglądaliśmy wspaniałe ognie, które wyszczeliły z Baszty podczas Światełka do nieba.

Tłumy można było spotkać nie tylko w Sali widowiskowej ale również w holu, gdzie były poustawiane punkty z różnymi atrakcjami, loteria fantowa, talony ofiarowane przez złotoryjskich przedsiębiorców oraz stoisko z domowymi wypiekami a także punkt przy którym można było zostać dawcą szpiku kostnego.

Podczas imprezy każdy mógł spróbować smacznego bigosu oraz grochówki z kuchni polowej ustawionej przed budynkiem ZOKiR-u.

Zapraszamy do obejrzenia galerii: XXII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy