Złotoryja
Co warto zobaczyć w Złotoryi? Gdzie warto pojechać?

Centrum Informacji Turystycznej
w Złotoryi

Najbliższe projekcje Kina Aurum


Aktualności - rok 2009 miesiąc sierpień

10/08/2009 - Mistrzostwa Złotoryi w Siatkówce Plażowej

W sobotę 1 sierpnia nad zalewem złotoryjskim odbyły się VII Mistrzostwa Złotoryi w Siatkówce Plażowej. W zawodach wystartowało 11 par. W półfinale Łukasz Szmydyński i Robert Głowacki pokonali Jakuba Blusiewicza i Marcina Pokrywkę 2:0 (12:3, 12:5), Marcin Piłat i Marek Maciejewski przegrali z parą Przemysław Napora – Kazimierz Dembińsk 1:1 (12:10, 9:12 – w przypadku remisu liczyły się „małe punkty” w setach).
W pojedynku o 3 miejsce team Blusiewicz – Pokrywka przegrał z duetem Piłat – Maciejewski 1:1 (12:9, 8:12). W finale, w którym rozgrywano sety do 15 punktów, wygrała para Szmydyński – Głowacki, pokonując drużynę Napora - Dembiński 2:1 (15:13, 12:15, 15:13).
Czytaj więcej [...]

04/08/2009 - Lato w mieście

Od 7 do 23 lipca w Złotoryjskim Ośrodku Kultury i Rekreacji odbywały się zajęcia dla dzieci pod hasłem "Lato w Mieście". W zajęciach uczestniczyły dzieci spędzające wakacje w mieście. W ramach zajęć dzieci zwiedziły Muzeum Złota oraz Kopalnię Złota, dwukrotnie zorganizowane były seanse kinowe podczas których dzieci obejrzały filmy "Arka Noego" oraz "Noc w Muzeum 2", w pogodnie dni spędzały czas na basenie złotoryjskim, a w pochmurne uczestniczyły w zajęciach świetlicowych w budynku ZOKiR gdzie grały w tenisa stołowego, gry planszowe, komputerowe oraz w uczestniczyły zajęciach plastycznych. Spotkania prowadzone były przez instruktorów ZOKiR.
Czytaj więcej [...]

04/08/2009 - Biesiada Zespołów Ludowych

W niedzielę 2 sierpnia nad zalewem złotoryjskim w ramach Biesiady Zespołów Ludowych zaprezentował się zespół Struny przy Karpatii z miasta Kałuż na Ukrainie. Zespół istnieje już od 7 lat w repertuarze ma muzykę klasyczna, jazz oraz muzykę folklorystyczną. Występował na festiwalach w Rosji, Serbii, Rumunii oraz po raz drugi przyjechał do Polski na zaproszenie Zamku Grodziec gdzie w dniach 1 - 2 sierpnia odbywała się Biesiada Zespołów Kresowych i przy okazji wizyty w gminie Pielgrzymka zespół dał gościnny koncert nad zalewem złotoryjskim. Koncert wzbudził wiele emocji wśród publiczności, która podziękowała za występ wielkimi brawami.