Złotoryja
Co warto zobaczyć w Złotoryi? Gdzie warto pojechać?

Centrum Informacji Turystycznej
w Złotoryi

Najbliższe projekcje Kina Aurum


Aktualności - rok 2010 miesiąc maj

11/05/2010 - 24. Ogólnopolski Wyścig Kolarski "O Złotą Wstęgę Kaczawy" w kategorii Masters - 15 maja Złotoryja

Trasa wyścigu: Złotoryja – Jerzmanice Zdrój – Pielgrzymka – Wojcieszyn – Uniejowice – Zagrodno – Nowa Wieś Złotoryjska – Złotoryja. Start 15 maja w Złotoryi, pl. Reymonta o godzinie 16:00.

Regulamin wyścigu

Informacja o utrudnieniach w ruchu drogowym

W dniu 15 maja 2010r. (sobota) w godz. 16.00 do 18.30 wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym w miejscowościach: ZŁOTORYJA – JERZMANICE ZDRÓJ – PIELGRZYMKA – WOJCIESZYN – UNIEJOWICE – ZAGRODNO – NOWA WIEŚ ZŁOTORYJSKA

Organizatorzy proszą mieszkańców miejscowości o zachowanie szczególnej ostrożności na trasie przejazdu kolarzy.

O zakończeniu wyścigu informował będzie samochód jadący na końcu z napisem "KONIEC WYŚCIGU"


07/05/2010 - VI edycja ogólnopolskiej akcji "Polska Biega"

VI edycja ogólnopolskiej akcji "Polska Biega"W tym roku po raz drugi do akcji "Polska Biega" przyłączy się Złotoryja. Za sprawą Klubu Sportowego OLAWS, Zakładu Poprawczego i Złotoryjskiego Ośrodka Kultury i Rekreacji, 9 maja 2010 roku nad złotoryjskim zalewem odbędzie się bieg rekreacyjny na dystansie ok. 4 km wzdłuż rzeki Kaczawa w kierunku Jerzmanic Zdrój. Zależy nam przede wszystkim na popularyzacji biegania wśród społeczności lokalnej - jako zdrowego i aktywnego wypoczynku. Dlatego zapraszamy do udziału wszystkich biegaczy, chodziarzy, spacerowiczów dużych i małych oraz wszystkich mieszkańców miasta, gminy i okolic.
Czytaj więcej [...]

07/05/2010 - 45. wyścig kolarski Szlakiem Grodów Piastowskich - Etap I Jawor - Złotoryja

45. wy?cig kolarski Szlakiem Grodów Piastowskich - Etam I Jawor - Z?otoryjaDziś w Złotoryi meta I Etapu wyścigu kolarskiego Szlakiem Grodów Piastowskich. Około godziny 15:30 - 16 spodziewany jest przyjazd kolarzy do złotoryjskiego rynku. Zapraszamy do kibicowania.
Czytaj więcej [...]

07/05/2010 - Maj w kinie Aurum

Maj w kinie AurumW maju w kinie Aurum: Oświadczyny po Irlandzku, Nostalgia Anioła, The Box. Pułapka, Wyspa Tajemnic, Twój na zawsze oraz Agora . Szczególnie polecamy film Wyspa Tajemnic (Dramat, Thriller) z Leonardo DiCaprio w roli głównej.
Czytaj więcej [...]

07/05/2010 - Klub Filmowy - maj

8 maja o godzinie 18:00 rozpoczyna się projekcja Klubu Filmowego Kina "Aurum". W tym miesiącu w propozycjach filmy: komedia romantyczne Oświadczyny po Irlandzku oraz dramat, fantasy Nostalgia Anioła.