Złotoryja
Co warto zobaczyć w Złotoryi? Gdzie warto pojechać?

Centrum Informacji Turystycznej
w Złotoryi

Najbliższe projekcje Kina Aurum


Aktualności - rok 2010 miesiąc listopad

30/11/2010 - Grudniowy Klub Filmowy Kina Aurum

Grudniowy klub filmowy4 grudnia zapraszamy do Klubu Filmowego Kina Aurum. Projekcja dwóch filmów: dramatu "Matka Teresa od kotów" oraz thrillera wojennego "Essential Killing" w reżyserii Jerzego Skolimowskiego. Projekcja rozpoczyna się o godzinie 18:00.

30/11/2010 - Dekorowanie złotoryjskiej choinki

Dekorowanie z?otoryjskiej choinkiNiech blask i ciepło świątecznej choinki rozgrzewa serca i ogniska domowe ludzi dobrej woli.

Święta Bożego Narodzenia w kulturze wielu narodowości to okres radości, refleksji, pojednania oraz integracji rodziny, różnych środowisk i społeczności. Jako złotoryjskie środowisko społeczno – kulturowe chcemy ponownie zaakcentować swoją tożsamość i jedność. Zamierzamy kontynuować pomysł wspólnego dekorowania "Złotoryjskiego Drzewka Świątecznego".

Dekorowanie złotoryjskiej choinki tym razem w holu ośrodka kultury (ze względu na zróżnicowane warunki pogodowe). zaplanowaliśmy na 17 grudnia (piątek) o godz. 12.00.


Czytaj więcej [...]

30/11/2010 - Monodramy w ZOKiR

Monodramy w ZOKiRFragmenty "Piaskownicy" współczesnego polskiego dramatopisarza Michała Walczaka można było oglądać na scenie Złotoryjskiego Ośrodka Kultury i Rekreacji w środę 24 listopada 2010r. o godz. 18.00. Dwa spektakle prezentowane były w ramach 11. Prezentacji Monodramów na Dolnym Śląsku po zakończeniu 44 Wrocławskich Spotkań Teatralnych Jednego Aktora (WROSTJA 2010). Jest to najstarszy festiwal monodramu na świecie trwający od roku 1966.
Czytaj więcej [...]

22/11/2010 - Konkurs Turystyczno Krajoznawczy - Finał

W dniu 19 listopada 2010 r. w sali widowiskowej ZOKiR odbył się finał Konkursu Turystyczno-Krajoznawczego zorganizowany przez Centrum Informacji Turystycznej w Złotoryi oraz Złotoryjski Ośrodek Kultury i Rekreacji.
Konkurs Turystyczno-Krajoznawczy to pierwszy tego typu konkurs w Powiecie Złotoryjskim. Przeznaczony był dla uczniów klas V – VI szkół podstawowych.
Czytaj więcej [...]

18/11/2010 - 11 Prezentacja Monodramów na Dolnym Śląsku

11 Prezentacja Monodramów na Dolnym ?l?sku24 listopada o godzinie 18:00 zapraszamy na 11 Prezentację Monodramów na Dolnym Śląsku. Wystąpią Krzysztof Grabowski (Polska) w monodramie "Miłka" oraz Wsiewołod Czubeko (Rosja) , w języku rosyjskim, w spektaklu "Piaskownica" (Michał Walczak). Wstęp wolny
Czytaj więcej [...]