Złotoryja
Co warto zobaczyć w Złotoryi? Gdzie warto pojechać?

Centrum Informacji Turystycznej
w Złotoryi

Najbliższe projekcje Kina Aurum


Aktualności - rok 2011 miesiąc marzec

29/03/2011 - Kwiecień pełen hitów w Kinie Aurum

Na początku zapraszamy Państwa do Klubu Filmowego Kina Aurum. 2 kwietnia o godzinie 18:00 wyświetlimy musical Burleska. Występują m.in. Christina Aguilera, Cher oraz Kristen Bell. Drugim filmem tego wieczoru będzie Londyński bulwar - kryminał z Colinem Farrellem w roli głównej.
W kwietniu zapraszamy Państwa również na projekcie filmów: Jestem numerem cztery, Polowanie na czarownice, Czarny czwartek. Janek Wiśniewski padł, Jak zostać królem oraz Sala Samobójców.
Zapraszamy do oglądania zawiastunów.

25/03/2011 - Na wagary z CITem X Jubileuszowy Rajd Złotoryjski na Powitanie Wiosny "Marzanna"

Na wagary z CITem X Jubileuszowy Rajd Z?otoryjski na Powitanie Wiosny "Marzanna"Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Złotoryi oraz Szkoły Podstawowej w Rokitnicy wraz z nauczycielami uczcili Pierwszy Dzień Wiosny uczestnictwem w Rajdzie. Rajd został zorganizowany po raz dziesiąty przez Centrum Informacji Turystycznej w Złotoryi. Trasa liczyła 12 kilometrów i prowadziła od Złotoryi (plac Reymonta) do Rokitnicy i z powrotem.
Czytaj więcej [...]

25/03/2011 - Eliminacje Powiatowe 56. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego

16 marca w Złotoryjskim Ośrodku Kultury i Rekreacji odbyły się eliminacje powiatowe 56 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.
Czytaj więcej [...]

24/03/2011 - Pierwszy Dzień Wiosny

W tym roku pierwszy dzień wiosny obchodziliśmy w sposób bardzo urozmaicony, ciekawy i kolorowy. Dzieci z grup przedszkolnych oraz ze żłobka miejskiego w Złotoryi rozpoczęły powitanie wiosny od przygotowania Marzanny ze słomy i kolorowych kwiatów, wiatraczków – symboli Wiosny. Na placu Reymonta dokonano obrzędu pożegnania zimy. Ukoronowaniem przybycia wiosny były prezentacje wokalne wykonane przez dzieci. Każda grupa na powitanie wiosny śpiewała piosenki, recytowała wiersze. Repertuar występu był bogaty i zróżnicowany. Pozwoliło to maluchom wesoło się bawić. Dzieci zapoznały się w ten sposób ze zwyczajami i tradycjami ludowymi charakterystycznymi dla okresu nadejścia wiosny.
Czytaj więcej [...]

15/03/2011 - Podsumowanie Ferii Zimowych 2011

Podsumowanie Ferii zimowych 2011Tegoroczne ferie w Złotoryjskim Ośrodku Kultury i Rekreacji obfitowały w wiele imprez sportowo - rekreacyjno - kulturalno - rozrywkowych. W dziale ZOKiR umieszczamy podsumawanie akcji, ktróre były organizowane w czasie ferii zimowych w naszym mieście.