Złotoryja
Co warto zobaczyć w Złotoryi? Gdzie warto pojechać?

Centrum Informacji Turystycznej
w Złotoryi

Najbliższe projekcje Kina Aurum


Aktualności - rok 2011 miesiąc maj

24/05/2011 - Serdecznie zapraszamy na główne Uroczystości obchodów 800-lecia miasta

Obcody 800-lecia
Czytaj więcej [...]

20/05/2011 - Spektakl pt. "SHAMAN" Fundacji Wspierania Kultury Ruchu OCELOT

Spektakl pt. "SHAMAN" Fundacji Wspierania Kultury Ruchu OCELOTFundacja Wspierania Kultury Ruchu OCELOT oraz Burmistrz Miasta Złotoryja zapraszają na spektakl pt. "SHAMAN".
Zaskakujące, pełne energii, innowacyjne widowisko sztuki ruchu. Zapierające dech w piersiach popisy akrobatyczne, powietrzne ewolucje, rytm i taniec życia. Etiudy pantomimiczne angażujące publiczność. 90 minut podróży po krainie legend i pradawnych mitów z artystami o niezwykłych umiejętnościach.
Shaman - epicka opowieść o zmaganiach człowieka z przeznaczeniem i przeciwstawieniu się woli bogów, inspirowana baśniami i legendami z odległych wysp Mórz Południowych. Historia o potędze miłości i kiełkującej wśród zła nadziei w reżyserii Beaty Zając. Spektakl odbędzie się 27.05.2011 o godz. 19.00 oraz 28.05.2011 o godz. 18.00 w namiocie na boisku treningowym przy Stadionie Miejskim w Złotoryi.
Czytaj więcej [...]

16/05/2011 - Złotoryjski Wyścig Kolarski w kategorii Masters "O Złotą Wstęgę Kaczawy" - wyniki

Złotoryjski Wyścig Kolarski w kategorii Masters "O Złotą Wstęgę Kaczawy" jest jedną z najstarszych imprez kolarskich tego typu w Polsce. Jego twórcami byli: Zygmunt Lorenc, Józef Zatwardnicki oraz Franciszek Chyła.

Przez pierwsze 15 lat wyścig przy współpracy z władzami miasta organizował Ośrodek Sportu i Rekreacji w Złotoryi. Od lat 10 organizatorem "Wstęgi Kaczawy" jest Złotoryjski Ośrodek Kultury i Rekreacji w Złotoryi. Malownicza trasa Pogórza Kaczawskiego przebiega przez cztery gminy powiatu złotoryjskiego. Kolarze jadą przez miejscowości: Złotoryja – Jerzmanice Zdrój – Pielgrzymka – Wojcieszyn – Uniejowie – Zagrodno – Nowa Wieś Złotoryjska.
Czytaj więcej [...]

16/05/2011 - V Jubileuszowe Forum Dolnośląskich Uniwersytetów III Wieku w Mękini

12 maja 2011 w Miękini odbyło się V Jubileuszowe Forum Dolnośląskich Uniwersytetów III Wieku. W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele 27 na 35 placówek uniwersyteckich tego typu na dolnym Śląsku. Złotoryjski Uniwersytet Trzeciego Wieku reprezentowali: Krystyna Klewko i Zbigniew Gruszczyński.
Czytaj więcej [...]

10/05/2011 - 25. Ogólnopolski Wyścig Kolarski "O Złotą Wstęgę Kaczawy"

14 maja 2011 (sobota) zapraszamy na 25. Ogólnopolski Wyścig Kolarski "O Złotą Wstęgę Kaczawy" w Kategorii Masters. Trasa przebiegać będzie następująco: Złotoryja – Jerzmanice Zdrój – Pielgrzymka – Wojcieszyn – Uniejowice – Zagrodno – Nowa Wieś Złotoryjska – Złotoryja. START: Złotoryja pl. Reymonta 16:00 META: Złotoryja, pl. Reymonta 18:30 Poniżej publikujemy REGULAMIN WYŚCIGU