Złotoryja
Co warto zobaczyć w Złotoryi? Gdzie warto pojechać?

Centrum Informacji Turystycznej
w Złotoryi

Najbliższe projekcje Kina Aurum


Aktualności - rok 2012 miesiąc marzec

28/03/2012 - XI Rajd Złotoryjski na Powitanie Wiosny "Marzanna"

Już po raz jedenasty Centrum Informacji Turystycznej zorganizowało Rajd na Powitanie Wiosny "Marzanna". Trasa liczyła 12 kilometrów i prowadziła od Złotoryi (plac Reymonta) do Rokitnicy i z powrotem. Podsumowanie rajdu odbyło się przy Szkole Podstawowej w Rokitnicy. Rajd cieszył się dużą frekwencją – uczestników było ok. 180. Aż 12 drużyn wzięło udział w Powitaniu Wiosny (w tym 9 drużyn SP nr 1 w Złotoryi, 2 drużyny Sp Rokitnice i 1 drużyna z Jerzmanic Zdroju). Na szlaku rajdowym uczestnicy pod opieką przewodnika poznawali historię miasta, górnictwa złota oraz dowiadywali się ciekawych rzeczy o zabytkach Złotoryi i Rokitnicy.
Czytaj więcej [...]

23/03/2012 - Witamy wiosnę!

Witamy wiosn?!20 marca w samo południe na placu Reymonta zrobiło się bardzo kolorowo i wesoło. To przedszkolaki ze złotoryjskich szkół i przedszkoli powitały wiosnę. Rozbawione i uśmiechnięte maluchy, w barwnych strojach i z wiosennymi kwiatami przyprowadziły wiosnę i prezentowały piosenki i wiersze o tematyce wiosennej.
Czytaj więcej [...]

11/03/2012 - Z okazji Dnia Kobiet

W dzień poprzedzający Dzień Kobiet Złotoryjski Ośrodek Kultury i Rekreacji przygotował dla Pań dwie interesujące propozycje.
W holu ZOKiR odbył się wernisaż Marka Cieśli, dzierżoniowskiego poety, muzyka i malarza, który malarstwem zainteresował się w latach 70. Swoją pasję traktuje jako: ‘rozliczenie się z samym sobą i ze światem’. Jego artystyczne credo brzmi: "Życie jest chaosem. Każdy stara się wprowadzić w nim jakiś porządek. Ja robię to obrazem".

Czytaj więcej [...]

07/03/2012 - Ruszył mini kurs pierwszej pomocy

W Muzeum Złota w Złotoryi rozpoczęły się zajęcia dla dzieci – mini kurs pierwszej pomocy pod hasłem „Uczymy pomagać – dołącz do nas”. Zajęcia przeprowadzane są dzięki programowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Przeznaczone są dla uczniów klas I – III i IV – VI szkół podstawowych.

Czytaj więcej [...]

05/03/2012 - Rajd Marzanna 2012

Serdecznie zapraszamy wszystkie szkoły do udziału w XI Złotoryjskim Rajdzie Turystycznym na Powitanie Wiosny „Marzanna”, który odbędzie się w dniu 21.03.2012 r. Trasa Złotoryja – Rokitnica – Złotoryja, 12 km. Przejście trasy odbędzie się pod opieką przewodnika terenowego, na trasie zwiedzanie atrakcji turystycznych m.in. zamek w Rokitnicy, w którym zostały nadane Złotoryi prawa miejskie w roku 1211. Podsumowanie rajdu w Rokitnicy przy szkole podstawowej wraz z ogniskiem, pieczeniem kiełbasek. Na podsumowaniu konkursy przyrodnicze, historyczne, ekologiczne, sportowo-rekreacyjne oraz konkurs na najładniejszą Marzannę – preferowane Marzanny ekologiczne.
Rajd Marzanna 2012
Czytaj więcej [...]