Złotoryja
Co warto zobaczyć w Złotoryi? Gdzie warto pojechać?

Centrum Informacji Turystycznej
w Złotoryi

Najbliższe projekcje Kina Aurum


Aktualności - rok 2012 miesiąc październik

22/10/2012 - Zielony Powiat Złotoryjski

Zielony powiat
12 października 2012 r. Złotoryjski Ośrodek Kultury i Rekreacji przy współpracy z Zieloną Akcją w Legnicy zorganizował nad Zalewem Złotoryjskim imprezę ekologiczną ph. "Zielony Powiat Złotoryjski – I Złotoryjska Eko Zabawa".
Spotkanie nad zalewem rozpoczęło się od prelekcji na temat „Nowe Prawo Odpadowe – Nowy Styl życia Dolnoślązaków”, przygotowanej przez pracowników Rejonowego Przedsiębiorstwa Komunalne w Złotoryi.
Czytaj więcej [...]

20/10/2012 - Świadectwa wzlotu i upadku Antka Kochanka

?wiadectwa wzlotu i upadku Antka KochankaTo spektakl teatralny o losach pewnego polskiego górniczego miasta, historii Polski komunistycznej i katolickiej, dumnej i banalnej, tragicznej i śmiesznej
ZAPRASZAMY: 22.X.2012r. (poniedziałek) o godz. 18.00 do sali kinowej ZOKiR za jedyne 7zł.

03/10/2012 - Zapraszamy na sztukę teatralną Dieta Cud Jana Jakuba Należytego

Zapraszamy na sztuk? teatraln? Dieta Cud Jana Jakuba Nale?ytegoAkcja sztuki dzieje się w ciągu dwóch ostatnich dni na planie reality show W domu Slim Brothera. Trzy finalistki walczą o wielką wygraną, która oprócz pokaźnej kwoty przynieść ma zwyciężczyni sławę, status gwiazdy i dostatnie życie.

Zapraszamy 9 listopada 2012r. o godz. 19.00 sala widowiskowa ZOKiR. Bilety: 65 zł.
Czytaj więcej [...]

03/10/2012 - Seniorzy w uniwersyteckich ławkach

Seniorzy w uniwersyteckich ?awkachZłotoryjski Uniwersytet Trzeciego Wieku zainaugurował w poniedziałek czwarty rok swojej działalności. Akademia inauguracyjna miała miejsce w sali widowiskowej Złotoryjskiego Ośrodka Kultury i Rekreacji. Jednym z punktów programu było wystąpienie Piotra Klimaszewskiego w Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi, który przedstawił zagrożenia, jakie czyhają na starszych ludzi oraz sposoby radzenia sobie z nimi. Policjant radził m.in., by w sytuacji odebrania telefonu od rzekomego wnuczka, który prosi o finansową pomoc, od razu powiadomić o tym fakcie policję.
Czytaj więcej [...]

03/10/2012 - Ziemniak upieczony

Ziemniak upieczonyZłotoryjski Ośrodek Kultury i Rekreacji 22 września po raz kolejny zorganizował Święto Pieczonego Ziemniaka. Pogoda była rewelacyjna – było ciepło i świeciło słońce, nic więc dziwnego, że nad zalew przybyło 12 klas ze złotoryjskich szkół podstawowych.
Czytaj więcej [...]