Złotoryja
Co warto zobaczyć w Złotoryi? Gdzie warto pojechać?

Centrum Informacji Turystycznej
w Złotoryi

Najbliższe projekcje Kina Aurum


Aktualności - rok 2014 miesiąc maj

31/05/2014 - Dla Ciebie Mamo

Dla Ciebie Mamo"Na stronach kalendarza świątecznych dni jest mało. A szkoda! Co tu zrobić, by świąt nie brakowało? Lecz jeden dzień szczególnie swym blaskiem w maju kusi: dla jednych to – Dzień Matki, a dla innych – Dzień Mamusi. Nie umiem mówić głośno, jak kocham i co czuję…, więc patrząc Mamie w oczy, cichutko… podziękuję. Dziękuję za to wszystko, czym dobroć jest na ziemi, że Jesteś najważniejsza, że tego nikt nie zmieni, że jeden dzień najpiękniej w mym sercu jaśnieć musi: dla jednych to – Dzień Matki, a dla mnie – Dzień Mamusi"

Tymi słowami 26 maja w Złotoryjskim Ośrodku Kultury i Rekreacji rozpoczął się koncert dedykowany wszystkim Mamom z okazji ich święta. Sala widowiskowa wypełniła się po brzegi rodzicami tłumnie przybyłymi by zobaczyć swoje pociechy na scenie, które z dziecięcym wdziękiem śpiewały piosenki i recytowały wiersze dla swoich rodziców.
Czytaj więcej [...]

31/05/2014 - Jedna majówka, dwa muzyczne festiwale

Długo wyczekiwana przerwa od pracy i szkoły, czyli majówka, już za nami. Niestety, w tym roku pogoda nie była łaskawa i popsuła szyki wielu osobom, które chciały spędzić ten czas na świeżym powietrzu. Nie przeszkodziło to jednak złotoryjanom w zabawie, która odbywała się nad złotoryjskim zalewem.
Czytaj więcej [...]

31/05/2014 - Straszyło w złotoryjskich zabytkach

Straszy?o w z?otoryjskich zabytkachW piątek 16 maja w złotoryjskim Muzeum Złota odbyła się III Noc Muzeów. Chociaż większość z zaplanowanych atrakcji została odwołana z powodu deszczu, to jednak nie przeszkodziło to przebierańcom, którzy postanowili trochę postraszyć w złotoryjskich zabytkach.
Czytaj więcej [...]

27/05/2014 - Dobiegła końca III Edycja Konkursu Plastycznego "Piękno drzemiące w wulkanach"

Spośród 749 nadesłanych prac wyłoniono laureatów w poszczególnych kategoriach.
Czytaj więcej [...]

23/05/2014 - Dla Ciebie Mamo

Dla Ciebie MamoZłotoryjski Ośrodek Kultury i Rekreacji zaprasza na program artystyczny z okazji Dnia Matki ph. "Dla Ciebie Mamo". Na scenie zaprezentują się grupy przedszkolne i grupy nauczania początkowego złotoryjskich szkół i przedszkoli. Zapraszamy 26 maja (poniedziałek) 2014 r. o godz. 16.00 do sali widowiskowej ZOKiR.