Złotoryja
Co warto zobaczyć w Złotoryi? Gdzie warto pojechać?

Centrum Informacji Turystycznej
w Złotoryi

Najbliższe projekcje Kina Aurum


Aktualności - rok 2015 miesiąc wrzesień

11/09/2015 - Muzeum Złota będzie nieczynne dla zwiedzających

Muzeum Z?ota b?dzie nieczynne dla zwiedzaj?cychMuzeum Złota w Złotoryi przy ul. Zaułek 2, będzie nieczynne do dnia 21 września 2015r. (odnowa pomieszczeń po wymianie instalacji centralnego ogrzewania)

06/09/2015 - 35. rocznica porozumień sierpniowych

31 sierpnia w 35. rocznicę porozumień sierpniowych w Złotoryjskim Ośrodku Kultury odbył się pokaz fragmentów filmu "Solidarność, Solidarność" z 2005 r.. Film składa się z 13 etiud zrealizowanych przez wybitnych polskich reżyserów. Na ekranie wyświetlone zostały m.in. "Tablice", "Wielki Wóz", "Długopis", "Czołgi" czy "Człowiek z nadziei" Andrzeja Wajdy, razem dziewięć etiud, poprzedzonych Kroniką Filmową 1980 r. "Porozumienie sierpniowe". Komentarze do wszystkich wyświetlonych na ekranie filmów przygotował – historyk Roman Gorzkowski. Pokaz zakończył się brawami dla prelegenta i krótkimi refleksjami odnoszących się do sytuacji przypomnianych na filmie.

02/09/2015 - Informacja dla klubowiczów Kina Aurum

Informacja dla klubowiczów Kina AurumOd września 2015 roku Klub Filmowy rozpoczyna nowy sezon. Kino Aurum dzięki dofinansowaniu z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej przeszło modernizację i zamontowany został nowy projektor cyfrowy, dzięki któremu wyświetlane będą najnowsze filmy. W związku z tym podpisywane są nowe umowy na wyświetlanie filmów, wiąże się to z innym procesem rozliczania z dystrybutorami. Nowe Karnety na 3 wejścia do Klubu Filmowego dostępne będą w Kasie Kina od 5 września w promocyjnej cenie 40 zł.