Złotoryja
Co warto zobaczyć w Złotoryi? Gdzie warto pojechać?

Centrum Informacji Turystycznej
w Złotoryi

Najbliższe projekcje Kina Aurum


Aktualności - rok 2015 miesiąc grudzień

15/12/2015 - Czar zaklęty w bombkach

Wystawę największego w Polsce producenta szklanych ozdób choinkowych PPH VITBIS sp. z o. o. można podziwiać w holu Złotoryjskiego Ośrodka Kultury i Rekreacji.
Są kruche i delikatne, niby jednakowe, jednak każda z nich jest jedyna w swoim rodzaju. Kiedy przychodzi magiczny wigilijny wieczór, wszystkie polskie rodziny ozdabiają nimi choinki.

Czytaj więcej [...]

15/12/2015 - Dla Ciebie Mikołaju - podsumowanie

Przed wielu laty, w wielkiej krainie, żył sobie człowiek, który do dziś słynie. Był on biskupem, w niebogatym mieście i służył Bogu całym sobą wreszcie. Kim był ten kapłan?- wszyscy pewno wiecie! To święty Mikołaj biegnący po świecie. Dobrocią swoją zasłynął wokoło i gdy do nas przyjdzie będzie nam wesoło. Bo ten wielki człowiek nie poszczędził trudu, by radość przynieść dzieciom wszystkich ludów. Śpieszył z prezentami od domu do domu i niewidzialną ręką dawał byle komu. Tu podał paczkę, tam woreczek złota. I nikt się nie domyślił, że jego to robota. Swymi podarkami chciał zaradzić nędzy, by radość panowała w domach, jak najprędzej. Nazwisko jego rozsławiły wieki, Nikt go nie zapomniał, ni mały ni wielki Dzisiaj go czekamy, tu pełni napięcia, pewni że nie ominie żadnego dziecięcia. Przyjdź Mikołaju, chcemy cię miłować, A dobroć twoją będziemy naśladować.

Tymi słowami rozpoczęły się prezentacje artystycznie przedszkolaków ph. ”Dla Ciebie Mikołaju”. Sala ZOKiR pękała w szwach...to młodzi artyści przybyli, by zaśpiewać dla Świętego Mikołaja. Aby go przywołać z dalekiej Laponii dali z siebie wszystko. Zaśpiewali, zatańczyli, a nawet rzucali się śnieżkami. Maluchy z przedszkoli i zerówek przedstawili swój świąteczny program, pełen tańca i piosenki. Każdy z występujących dostał od Mikołaja słodką niespodziankę.
Czytaj więcej [...]

11/12/2015 - Zapraszamy wszystkich mieszkańców do udziału w nagraniu Wigilii w Rynku.

Telewizja Polska będzie filmować nasze tradycyjne kolędowanie, aby wyemitować nagranie z tego wydarzenia 24.12.2015r. Spotkajmy się w jak najliczniejszym gronie na Rynku 16 grudnia o godz. 16.30

Wigilia 2015

09/12/2015 - Stan wojenny Polska Złotoryja - Prezentacje medialne oraz wspomnienia uczestników

01/12/2015 - I Mini Playback Show

W sobotni poranek, 28 listopada 2015 r. w sali widowiskowej Złotoryjskiego Ośrodka Kultury i Rekreacji odbył się I Mini Playback Show. Dzieci miały możliwość zaprezentowania na scenie swojego talentu taneczno-aktorskiego wcielając się w wymarzone postacie ze świata muzyki i zachwycając zgromadzoną publiczność.
Czytaj więcej [...]