Złotoryja
Co warto zobaczyć w Złotoryi? Gdzie warto pojechać?

Centrum Informacji Turystycznej
w Złotoryi

Najbliższe projekcje Kina Aurum


Aktualności - rok 2016 miesiąc maj

20/05/2016 - Zapraszamy na spektakl Pączkowe drzewo.

Zapraszamy na spektakl P?czkowe drzewo.Spektakl powstał na podstawie pierwszej części przygód Toni i Kajtka. Swą tematyką odnosi się do przeciwdziałania dyskryminacji i stygmatyzacji osób niepełnosprawnych w społeczeństwie. Spektakl jest zrealizowany w żywym i lalkowym planie, z autorskimi piosenkami.
Wśród bohaterów widzowie odnajdują Tonię poruszająca się o kuli, Kajtka, Edzia korzystającego z wózka inwalidzkiego, mamę i tatę Kajtka, Pana Osa i Doktora z wykładem o zdrowym odżywianiu. Spektakl uzyskał najwyższe noty w ocenach pedagogów i rodziców.
W spektaklu będą uczestniczyły dzieci ze złotoryjskich placówek oświatowych.
Autorskie piosenki śpiewane na żywo i wspaniała scenografia dopełniają atrakcyjności spektaku.

Zapraszamy 24 maja 2016r., (wtorek) o godzinie 10:00
do sali widowiskowej ZOKiR

20/05/2016 - Dla Ciebie Mamo

Dla Ciebie MamoWzorem lat ubiegłych w miesiącu maju zamierzamy realizować różnego rodzaju przedsięwzięcia kulturalne w ramach tzw. "Święta Miasta".
Jednym z ważnych dni kalendarzowych maja jest "Dzień Mamy". Nikt nie jest w stanie tego święta uczcić lepiej od dziecka, które tylko w sobie znany sposób potrafi wyrazić miłość i wdzięczność. Koncert pod hasłem "Dla Ciebie Mamo" odbędzie się 25 maja (środa), godz. 16.00, sala widowiskowa Złotoryjskiego Ośrodka Kultury i Rekreacji.

19/05/2016 - Koncert Pieśni Chóralnej

Burmistrz Miasta Złotoryja, Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Złotoryi, Złotoryjski Ośrodek Kultury i Rekreacji oraz Chór "Bacalarus" w Złotoryi zapraszają na Koncert Pieśni Chóralnej 22 maja (niedziela) o godz. 16:00 w Kościele NNMP w Złotoryi. Wykonawca: Chór "BACALARUS". Dyrygent: Renata Wybraniec. Solista: Leon Mamczur. Wstęp wolny. Koncert Chóru Bacalurs

14/05/2016 - Zapraszamy na spektakl "Sen motyla"

Złoty Motyl

10/05/2016 - Protokół z posiedzenia komisji konkursowej V Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego - "Piękno drzemiące w wulkanach"

Protokó? z posiedzenia komisji konkursowej V Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego - "Pi?kno drzemi?ce w wulkanach"Publikujemy protokół z posiedzenia komisji konkursowej V Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego - "Piękno drzemiące w wulkanach". Plik do pobrania tutaj. Zachęcamy do obejrzenia galerii konkursowej.
Czytaj więcej [...]