Złotoryja
Co warto zobaczyć w Złotoryi? Gdzie warto pojechać?

Centrum Informacji Turystycznej
w Złotoryi

Najbliższe projekcje Kina Aurum


Aktualności

04/06/2016 - Uroczysty koncert z okazji Dnia Matki

Uroczysty koncert z okazji Dnia Matki25 maja 2016r. w ośrodku kultury odbył się uroczysty koncert z okazji Dnia Matki. Wydarzenie to miało, stosownie do okoliczności, bogaty program artystyczny, w którym młodzi aktorzy, muzycy, tancerze dedykowali swoje wykonania wszystkim mamom. Przedszkolaki ubrane były w piękne, kolorowe stroje przygotowane przez przedszkole.
Czytaj więcej [...]

01/06/2016 - Kolarze walczący o Złotą Wstęgę Kaczawy wracają na złotoryjskie drogi

W sobotę 4 czerwca odbędzie się 27 Ogólnopolski Wyścig Kolarski w kat. „Masters” O ZŁOTĄ WSTĘGĘ KACZAWY.
Zawodnicy będą walczyć w 10 kategoriach wiekowych od 20 do ponad 80 lat. Kolarze będą też zdobywać punkty do Pucharu Polski.
Biuro zawodów zostanie zlokalizowane w holu ZOKiR-u i będzie czynne w sobotę od godz. 12.00 W godzinach popołudniowych podróżujący po powiecie złotoryjskim muszą się liczyć z utrudnieniami w ruchu.

Czytaj więcej [...]

26/05/2016 - Rajd z okazji Dnia Dziecka

Cit Rajd

REGULAMIN RAJDU do pobrania

26/05/2016 - Spektakl "Pączkowe drzewo"

Spektakl "P?czkowe drzewo"We wtorkowe przedpołudnie, na deskach Złotoryjskiego Ośrodka Kultury i Rekreacji dzieci ze złotoryjskich placówek oświatowych uczestniczyły w spektaklu powstałym na podstawie książki Stefana Brzozowskiego pt. "Pączkowe drzewo". Bohaterami spektaklu była Tonia i Kajtek. W ogrodzie Kajtka rośnie magiczne drzewo, które raz w roku rodzi pączki z nadzieniem truskawkowym. Tonia jest niepełnosprawną dziewczynką, obiektem żartów rówieśników, do których zalicza się również Kajtek. Wypadek z panem Osą spowoduje, że Kajtek odkrywa czym jest tolerancja wobec osób niepełnosprawnych.
Czytaj więcej [...]

26/05/2016 - Dzień Dziecka w Kinie Aurum

20/05/2016 - Teatr Jola - "Ona nie chce spać"

Teatr Jola

20/05/2016 - III Mistrzostwa Polski w Płukaniu Złota Osób z Niepełnosprawnością

W następny piątek w ramach obchodów święta miasta nad złotoryjskim zalewem odbędą się III Mistrzostwa Polski w Płukaniu Złota Osób z Niepełnosprawnością, organizowane przez Fundację Animus.
Impreza rozpocznie się nad złotoryjskim zalewem 27 maja o godzinie 10. Osoby z niepełnosprawnością z całego województwa dolnośląskiego będą próbowały wypłukać w jak najkrótszym czasie jak najwięcej drobinek cennego kruszcu. Będą mogły polegać w zawodach na sobie i na wolontariuszach Fundacji Animus, którzy będą im pomagać. W tym roku organizatorzy postanowili podzielić startujących na 3 kategorie: osoby z niepełnosprawnością, darczyńcy i wolontariusze.

Czytaj więcej [...]

20/05/2016 - Zapraszamy na spektakl Pączkowe drzewo.

Zapraszamy na spektakl P?czkowe drzewo.Spektakl powstał na podstawie pierwszej części przygód Toni i Kajtka. Swą tematyką odnosi się do przeciwdziałania dyskryminacji i stygmatyzacji osób niepełnosprawnych w społeczeństwie. Spektakl jest zrealizowany w żywym i lalkowym planie, z autorskimi piosenkami.
Wśród bohaterów widzowie odnajdują Tonię poruszająca się o kuli, Kajtka, Edzia korzystającego z wózka inwalidzkiego, mamę i tatę Kajtka, Pana Osa i Doktora z wykładem o zdrowym odżywianiu. Spektakl uzyskał najwyższe noty w ocenach pedagogów i rodziców.
W spektaklu będą uczestniczyły dzieci ze złotoryjskich placówek oświatowych.
Autorskie piosenki śpiewane na żywo i wspaniała scenografia dopełniają atrakcyjności spektaku.

Zapraszamy 24 maja 2016r., (wtorek) o godzinie 10:00
do sali widowiskowej ZOKiR

20/05/2016 - Dla Ciebie Mamo

Dla Ciebie MamoWzorem lat ubiegłych w miesiącu maju zamierzamy realizować różnego rodzaju przedsięwzięcia kulturalne w ramach tzw. "Święta Miasta".
Jednym z ważnych dni kalendarzowych maja jest "Dzień Mamy". Nikt nie jest w stanie tego święta uczcić lepiej od dziecka, które tylko w sobie znany sposób potrafi wyrazić miłość i wdzięczność. Koncert pod hasłem "Dla Ciebie Mamo" odbędzie się 25 maja (środa), godz. 16.00, sala widowiskowa Złotoryjskiego Ośrodka Kultury i Rekreacji.

19/05/2016 - Koncert Pieśni Chóralnej

Burmistrz Miasta Złotoryja, Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Złotoryi, Złotoryjski Ośrodek Kultury i Rekreacji oraz Chór "Bacalarus" w Złotoryi zapraszają na Koncert Pieśni Chóralnej 22 maja (niedziela) o godz. 16:00 w Kościele NNMP w Złotoryi. Wykonawca: Chór "BACALARUS". Dyrygent: Renata Wybraniec. Solista: Leon Mamczur. Wstęp wolny. Koncert Chóru Bacalurs