Złotoryja
Co warto zobaczyć w Złotoryi? Gdzie warto pojechać?

Centrum Informacji Turystycznej
w Złotoryi

Najbliższe projekcje Kina Aurum


Aktualności

25/06/2008 - Trwają Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym

Trwaj? Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowymW dniach 25-29 czerwca 2008 r. w Złotoryi i w miejscowościach Powiatu Złotoryjskiego trwają Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym. Jest to najważniejsza w Polsce impreza w kolarstwie, gdyż rozstrzygnięcia podczas tych zawodów decydować będą o udziale kolarzy w Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie.
Czytaj więcej [...]

19/06/2008 - Lato z ZOKiR

Lato z ZOKiRZłotoryjski Ośrodek Kultury i Rekreacji informuje, że w miesiącach lipiec – sierpień organizować będzie nad zalewem złotoryjskim w ramach swojej działalności statutowej imprezy rekreacyjno – zabawowe w godz. 16.00 – 24.00.
Czytaj więcej [...]

06/06/2008 - Euro 2008 nad zalewem złotoryjskim

Euro 2008 nad zalewem z?otoryjskimZapraszamy na transmisje Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej Austria-Szwajcaria 2008. Gorączka piłkarska potrwa od 7 do 29 czerwca. Na ten czas obok Pałacyku nad zalewem został zbudowany złotoryjski namiot Euro 2008. Na telebimie wyświetlane będą Mecze Reprezentacji Polski oraz wszystkie mecze Mistrzostw. Zapraszamy do kibicowania!
Czytaj więcej [...]

04/06/2008 - VI Igrzyska Sportowe Szkół Gimnazjalnych

28 maja na stadionie złotoryjskim w ramach Dni Złotoryi odbyły się VI Igrzyska Sportowe Szkół Gimnazjalnych. W rywalizacji wzięło udział 5 drużyn – uczniów szkół gimnazjalnych powiatu złotoryjskiego. Zawodnicy rywalizowali w 14 konkurencjach i zajęli kolejno miejsca.
Czytaj więcej [...]

19/05/2008 - 22 Ogólnopolski Wyścig Kolarski Masters O Złotą Wstęgę Kaczawy

22 Ogólnopolski Wy?cig Kolarski Masters O Z?ot? Wst?g? Kaczawy22 Ogólnopolski Wyścig Kolarski Masters "O Złotą Wstęgę Kaczawy" odbył się w sobotę 17 maja 2008r. na trasie: Złotoryja, Jerzmanice Zdrój, Pielgrzymka, Wojcieszyn, Zagrodno, Złotoryja. W wyścigu obejmującym sześć kategorii cyklistów wystartowało 104 kolarzy. Sędzią głównym wyścigu był Sławomir Marczewski. Wyścig zabezpieczały służby mundurowe: Policji, Ochrony Mienia i Osób Mar-Old, Straży Miejskiej oraz Ochotnicze Straże Pożarne z Wojcieszyna i Zagrodna a także Pogotowie Ratunkowe, za co serdecznie wszystkim dziękujemy w imieniu organizatora Złotoryjskiego Ośrodka Kultury i Rekreacji.
Czytaj więcej [...]

25/04/2008 - Konkurs Piosenki Ekologicznej

Co roku 22 kwietnia obchodzimy na całym świecie Dzień Ziemi. Głównym celem obchodów jest zwrócenie wszystkim uwagi na zagrożenie jakie niesie szybki rozwój cywilizacji i naruszenie równowagi między człowiekiem a środowiskiem, w którym żyje. Każdy może i powinien przyczynić się do korzystnego kształtowanie otaczającego nas środowiska. W trosce o Ziemię zorganizowaliśmy 18 kwietnia b.r. w piątek w Rynku miasta przed Złotoryjskim "Zielonym Grzybkiem" Państwa Hamar w "Konkurs Piosenki Ekologicznej".
Czytaj więcej [...]

12/04/2008 - Majówka 2008

W dniach 1, 3, 4 maja zapraszamy wszystkich nad Zalew Złotoryjski na Złotoryjską Majówkę. Wśród atrakcji koncerty, programy estradowe, turniej piłkarski, prezentacje rockowe.

26/02/2008 - Ferie zimowe 2008

Na stronie pojawiła się galeria oraz artykuł podsumowujący tegoroczne ferie zimowe organizowane przez Złotoryjski Ośrodek Kultury i Rekreacji.
Czytaj więcej [...]

09/02/2008 - 50 lat złotoryjskiej instytucji kultury

2 lutego Złotoryjski Ośrodek Kultury i Rekreacji (wcześniej Powiatowy Dom Kultury, Złotoryjski Ośrodek Kultury) obchodził jubileusz 50-lecia działalności. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć, prezentacji oraz relacji z uroczystości, która odbyła się w nowej Sali Widowiskowo-Kinowej.
Czytaj więcej [...]

14/01/2008 - Żywczanie w Złotoryi

Jeszcze nie przebrzmiało echo XVI finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Złotoryi, a już w poniedziałek rano w sali ZOKiR koncertowali "Żywczanie". Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca o tej nazwie powstał w roku 1997. Obecnie działa przy Stowarzyszeniu Miłośników Folkloru Żywiecczyzna i liczy ponad 50 dzieci w wieku od 10 do 17 lat. W programie zespołu znajdują się głównie zabawy, tańce, przyśpiewki i melodie górali żywieckich w opracowaniu scenicznym. Program zespołu okazał się bardzo żywiołowy i dynamiczny.
Czytaj więcej [...]