Złotoryja
Co warto zobaczyć w Złotoryi? Gdzie warto pojechać?

Centrum Informacji Turystycznej
w Złotoryi

Najbliższe projekcje Kina Aurum


Aktualności

06/04/2016 - II Giełda Minerałów i Rękodzieła

Zapraszamy Państwa do wzięcia udziału w II Giełdzie Minerałów i Rękodzieła. Zasady uczestnictwa oraz kartę zgłoszenia można pobrać tutaj.

06/04/2016 - Konkurs ofert na obsługę akustyczną i oświetlenie sceny "Majówki nad zalewem złotoryjskim 2016" w dniach 1 do 3 maja br.

Złotoryjski Ośrodek Kultury i Rekreacji zaprasza do składania ofert na obsługę akustyczną i oświetlenie sceny "Majówki nad zalewem złotoryjskim 2016" w dniach 1 do 3 maja br. Szczegóły znajdą Państwo tutaj.

03/04/2016 - II Złotoryjskie Spotkania Diabetologiczne

II Złotoryjskie Spotkania Diabetologiczne

03/04/2016 - Rajd na Powitanie Wiosny "Marzanna" 21.03.2016r.

Już po raz XV został zorganizowany przez Centrum Informacji Turystycznej w Złotoryi rajd na powitanie wiosny „Marzanna”. Tym razem rajd miał charakter autokarowo-pieszy. Trasa rajdu prowadziła ze Złotoryi na Zamek Grodziec.
Czytaj więcej [...]

03/04/2016 - Obsługa gastronomiczna imprezy plenerowej - Konkurs Ofert

Zapraszamy podmioty gospodarcze zajmujące się gastronomią do wzięcia udziału w Zapytaniu Ofertowym na obsługę gastronomiczną imprezy plenerowej w dniach 27-29 maja 2016r. w Złotoryi.

Szczegóły znajdą Państwo tutaj

31/03/2016 - Festiwal Filmów Dolnośląskich - "Złoty Samorodek 2016"

Festiwal Filmów Dolnośląskich - "Złoty Samorodek 2016" jest w tym roku debiutującym przedsięwzięciem na arenie ogólnopolskiej wśród imprez filmowych w zakresie kultury materialnej, społecznej i symbolicznej.
Festiwal ma na celu prezentację dorobku twórców i realizatorów filmu: fabularnego, dokumentalnego i reklamowego obejmujących w swojej tematyce Dolny Śląsk wraz z jego walorami i aspektami kulturowymi. ZAPRASZAMY do Złotoryi – Stolicy Polskiego Złota
Czytaj więcej [...]

31/03/2016 - 61. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski

24 marca w Złotoryjskim Ośrodku Kultury i Rekreacji odbyły się powiatowe eliminacje 61. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. O prawo zaprezentowania się podczas eliminacji rejonowych oraz szansę na miejsce w finale, który odbędzie w czerwcu w 3 miastach - Słupsku, Ostrołęce i Włocławku - walczyli recytatorzy, miłośnicy poezji śpiewanej i aktorzy ze szkół ponadgimnazjalnych oraz dorośli. Cztery turnieje - recytatorski, poezji śpiewanej, jednego aktora, wywiedzione ze słowa i tylko kilka miejsc w etapie rejonowym sprawiły, że młodzież podeszła do postawionego przed nimi zadania bardzo profesjonalnie.
Czytaj więcej [...]

23/03/2016 - Spotkanie z Łukaszem Kazkiem

Spotkanie z Łukaszem Kazikiem

23/03/2016 - Relacja z Wiosennego Jarmarku Świątecznego

Relacja z Wiosennego Jarmarku ?wi?tecznegoWiosenna atmosfera, zabawy z jajem, rękodzieła wielkanocne to tylko nieliczne atrakcje Wiosennego Jarmarku Świątecznego, który odbył się 19 marca 2016 r. w holu domu kultury. Już po raz drugi wystawcy ze Złotoryi i okolic, a było ich aż szesnastu, prezentowali swoje „wiosenne rozmaitości”. Na stołach stanęły świąteczne przysmaki, stroiki, koszyczki wielkanocne i pisanki zdobione na tysiąc sposobów.
Czytaj więcej [...]

23/03/2016 - Pierwszy Dzień Wiosny

Pierwszy Dzie? Wiosny21 marca dzieci ze złotoryjskich przedszkoli zebrały się, aby wspólnie powitać tak długo wyczekiwaną wiosnę. Choć pogoda nie była łaskawa to nie pokrzyżowała nam planów. W poniedziałkowe południe spotkaliśmy się na Placu Reymonta. Do tego wydarzenia dzieci wraz z wychowawcami przygotowywały się już od kilku dni. Przedszkolaki z pomocą rodziców i opiekunów pochwaliły się różnokolorowymi strojami, rekwizytami oraz żegnającymi zimę marzannami. Wszystkie dzieci ubrane w kolorach wiosny obejrzały występy swoich kolegów, którzy wierszami i piosenkami wspólnie „wyczarowali” wiosnę. Zimę żegnaliśmy głośnymi okrzykami. Chyba nam się udało. A witały wiosnę dzieci z Przedszkola Miejskiego Nr 1 i Nr 2 oraz klasa "O"d ze Szkoły Podstawowej Nr 3.
Czytaj więcej [...]