Złotoryja
Co warto zobaczyć w Złotoryi? Gdzie warto pojechać?

Centrum Informacji Turystycznej
w Złotoryi

Najbliższe projekcje Kina Aurum


Strony / Ferie zimowe 2011 w Złotoryi

Ferie zimowe 2011 w Złotoryi

Tegoroczne ferie w Złotoryjskim Ośrodku Kultury i Rekreacji obfitowały w wiele imprez sportowo – rekreacyjno – kulturalno - rozrywkowych.


Wyjątkowy koncert rockowy odbył się 14 lutego 2011r. w sali widowiskowej Złotoryjskiego Ośrodka Kultury i Rekreacji. Zespół FARBEN LEHRE przyciągnął sporą liczbę fanów. Koncert skierowany był do tych, którzy pragnęli spędzić walentynkowy wieczór bawiąc się jednocześnie przy dobrej muzyce, jako support wystąpił złotoryjski zespół: FUCKTYCZNIE wyzwalając w publiczności moc energii, pozytywne wibracje oraz istne szaleństwo. Grupa zagrała własne kompozycje. Około godz. 20.00 granie rozpoczęli goście z Płocka, na których czekaliśmy z niecierpliwością. Koncert był energiczny, pełen radości grania. Wokalista łącząc się z publicznością namawiał do duchowego porozumienia się z drugim człowiekiem. Słowa Wojciecha Wojdy: "Warto być razem" stanowiły motto koncertu. Zaprezentowany materiał zachęcił słuchaczy do kupowania płyt, koszulek i gadżetów zespołu Farben Lehre. "Gramy dopóki sprawia nam to przyjemność, dopóki mamy coś do powiedzenia, dopóki starcza nam sił i dopóki to co robimy będzie komukolwiek potrzebne ..." – dodaje lider zespołu.


Cykl zajęć "Znam swoje miasto" poświęcony był historii, tradycji i atrakcjom Złotoryi. Dzieci spotkały się na zajęciach dwukrotnie i poznawały historię Złotoryi poprzez zabawę, rebusy oraz układanie puzzli. Zajęcia poprzedzone były pogadankami ph. "Bezpieczne ferie", które wygłosił policjant oraz strażak.


Podczas spotkania ze strażakami uczestnicy obejrzeli prezentacje o bezpieczeństwie w domu, szkole i na podwórku, rozwiązywali test oraz przemierzali strój strażacki

W trakcie zajęć technicznych dzieci wykonywały, kolorowe plecionki z włóczki oraz poznały różnorodne techniki dekorowania tkanin.

Na spotkaniach z zajęć plastycznych dzieci wykonywały figurki z masy solnej oraz rysowały postaci z ulubionych kreskówek.

W kreatywnej zabawie – Fotowanie – każdy uczestnik mógł wziąć udział w fotografowaniu. Ukazywanie świata odbyło się poprzez własnoręcznie zrobione zdjęcie, dzieci stały się zarówno fotografami jak i modelami.


Podczas zorganizowanego spotkania pfh. "Mikrofon dla wszystkich", swoje umiejętności grania na harmonijce oraz historię harmonijki opowiedział pan Zdzisław Zdzienicki w Lwówka Śląskiego, po czym dzieci zaprezentowały swoje umiejętności i talenty śpiewacze i piosenkarskie poprzez występy karaoke i śpiewanie różnorodnych piosenek.


"Zimowy turniej przedszkolaka" Kolejną atrakcją Złotoryjskiego Ośrodka Kultury i Rekreacji tym razem dla najmłodszych mieszkańców Złotoryi były zabawy dla przedszkolaków. Wśród konkursów znalazła się budowa najwyższej wieży, rzut do celu, zbijanie kręgli, dmuchanie balonów. Jednak zarówno opiekunom jak ich podopiecznym najbardziej podobał się portret mikołaja rysowany wspólnie przez zawodników oraz kolorowy pokaz mody gdzie najmłodsi mogli pochwalić się swoimi wdziękami i pięknymi strojami. Na zakończenie wszyscy zatańczyli w rytm muzyki na scenie.

Zajęcia tenisa stołowego prowadzone były w sali baletowej we wtorki, czwartki i piątki. A na zakończenie ferii odbył się tradycyjnie Zimowy Turniej Tenisa Stołowego w trzech kategoriach.


Wyjazd do Teatru Muzycznego "Capitol" 18 lutego ZOKiR zorganizował wyjazd do Teatru Muzycznego "Capitol" we Wrocławiu na spektakl dla dzieci "Czarnoksiężnik z Kariny Oz". W wycieczce wzięło udział 41 osób, dzieci wraz z opiekunami. Przedstawienie było wielkim przeżyciem dla widzów, z których większość po raz pierwszy oglądało takie przedstawienie w prawdziwym teatrze.

Lodowisko Po raz pierwszy w tegoroczne ferie na Złotoryjskim Orliku przy ul. Wiosennej powstało sztuczne lodowisko. Lodowisko cieszyło się dużym zainteresowaniem głównie dzieci, ale również dorośli chętnie wykorzystali swój wolny czas by spędzić go atrakcyjne jeżdżąc na łyżwach.


Złotoryjski Ośrodek Kultury i Rekreacji wraz z Halą Sportową zorganizował na lodowisku podczas ferii trzy imprezy sportowo rekreacyjno kulturalne. W sobotę 19 lutego obył się Zimowy Festyn Ognia, który rozpoczął się pod hasłem Taneczne Lodowisko. Podczas zabawy dzieci uczestniczyły w lodowiskowym balu karnawałowym. Na tafli lodowiska prowadzone były konkursy, gry i zabawy ruchowe. Dzieci tańczyły w parach, tańczyły z balonami, miotłą, dmuchały balony. Wszystkie zabawy ruchowe połączone były z prezentacją strojów karnawałowych i wyborem króla i królowej balu. Wszystkie dzieci biorące udział w zabawach otrzymały upominki i dyplomy.

Następnym punktem programu były pokazy gaśnicze Straży Pożarnej, teatr tancerzy ognia, strat lampionów na ogrzane powietrze, które każdy mógł samodzielnie puścić i pięknie prezentowały się na lekko zaciemnionym niebie. Dużą atrakcję był również start ogromnego balu na ogrzane powietrze (na uwięzi), który wznosił się w górę jednak przed odlotem w dal chroniła go przymocowana do ziemi lina.

Drugą imprezą zorganizowaną na Lodowisku był Łyżwiarski Pięciobój Sprawnościowy. W słoneczne przedpołudnie 24 lutego na lodowisku pojawiły się dzieci by wziąć udział w zmaganiach pięcioboju. Zawodnicy i zawodniczki mogli sprawdzić się w takich konkrecjach jak: strzały krążkiem na bramkę hokejową, tor przeszkód (jazda pod bramką, przejście przez hula – hop, układanie krążków w wyznaczonym miejscu oraz przetransportowanie piłki do linii mety), wyścig wokół tafli lodowiska oraz strącanie lodowych kręgli. Wszyscy walczyli między sobą bardzo zaciekle, i chociaż niektórzy mieli na sobie łyżwy po raz pierwszy w życiu przeszli wszystkie konkurencje by zdobyć jak najwięcej punktów. Wszystkie konkurencje były punktowane i w ten sposób wyłoniono najlepszych. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody.


Na zakończenie ferii odbył się Turniej Hokejowy. Na lodowisku pojawiło się kilkunastu zapaleńców zarówno chłopców jak i dziewczynki każdy z nich otrzymał kij hokejowy (niektórzy po raz pierwszy grali w hokeja) początkowo hokeiści ćwiczyli trzymanie kija, oddawanie strzałów na bramkę, poruszanie się z kijem hokejowym po lodzie. Następnie rozpoczęły się drużynowe zawody hokejowe. Mieszane drużyny (dziewcząt i chłopców) dzielnie walczyły o podium i zwycięstwo. Walka była tak wyrównana, że wynik meczu zakończył się remisem i wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody.Zapraszamy do obejrzenia galerii: Ferie 2011